%100 kaya mezar girişleri

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

%100 kaya mezar girişleri

Mesajgönderen alp 80 » 08 Eyl 2011, 16:35

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

resimler çokda kaliteli degil kusura bakmayın
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Re: %100 ankaya mezar girişleri

Mesajgönderen alp 80 » 08 Eyl 2011, 16:54

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Re: %100 kaya mezar girişleri

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 12 Eyl 2011, 16:43

eline sağlık usta,birde açıklama ekleseydın :?: :gül
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 12 Eyl 2011, 16:51

çok güzel usta ellerine sağlık ... senin bu resimler beni aldı götürdü bi yerlere ama benimkiler bunlar gibi el değmemiş değildi ... ALLAH sahibine bağışlasın ... :gül
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 12 Eyl 2011, 17:37

EsRaReNGiZ yazdı:çok güzel usta ellerine sağlık ... senin bu resimler beni aldı götürdü bi yerlere ama benimkiler bunlar gibi el değmemiş değildi ... ALLAH sahibine bağışlasın ... :gül

sende benim gibi sinek avla :lol: :lol:
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alp 80 » 12 Eyl 2011, 18:02

burası kastabala antik kentinden arkadaşlar ancak bakıyoruz bizde,bilgi amaçlı,yeni başlayanlar ve taş çizikleri ugraşan arkadaşlara örnek olsun diye paylaştım
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen HayatAğacı » 12 Eyl 2011, 19:37

S.A,
güzel bir taraşlanmış kaya yüzeyi... incelemeye değer bir yer...emeklerine sağlık ustam... ;)
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 13 Eyl 2011, 08:38

D E Ş İ F R E 53 yazdı:
EsRaReNGiZ yazdı:çok güzel usta ellerine sağlık ... senin bu resimler beni aldı götürdü bi yerlere ama benimkiler bunlar gibi el değmemiş değildi ... ALLAH sahibine bağışlasın ... :gül

sende benim gibi sinek avla :lol: :lol:

kaderimiz aynı zaten usta biz anca bakarız böyle :alayci :alayci
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen alemci_06_ » 13 Eyl 2011, 16:26

s.a ya hocam normal birkaya görüntüsü var gösterdiginiz bazı yerler hiç iz yok nasıl anlaşılıyor kaya mezarı oldugu saygılar
Kullanıcı avatarı
alemci_06_
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 13 Eyl 2011, 17:02

alemci_06_ yazdı:s.a ya hocam normal birkaya görüntüsü var gösterdiginiz bazı yerler hiç iz yok nasıl anlaşılıyor kaya mezarı oldugu saygılar

kardeş resmi bilgisayara kaydedip açarak yakınlaştırırsanız kayadaki traşlanmış yüseyi görebilirsiniz. daha fazla bilgi forumda mevcuttur kaya mezarları hakkında açıklamalar var...

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen alemci_06_ » 13 Eyl 2011, 17:21

tşk hocam bilgi için ama o kayanın içine mezarı nasıl koymuşlar onu anlamadım tekrar nasıl kapatmışlar
Kullanıcı avatarı
alemci_06_
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 13 Eyl 2011, 17:53

alemci_06_ yazdı:tşk hocam bilgi için ama o kayanın içine mezarı nasıl koymuşlar onu anlamadım tekrar nasıl kapatmışlar

şu vardır, aynı kaya ufalanır, toz haline getirilir ve yumurta akı, tuzlu su gibi maddelerle sıvanma yapılır.... az bir renk farkı oluşur.....

şahsım olarak ise benim şüphelendiğim yer olursa orasını yoklamadan ve olumlu veya olumsuz sonuçlara ulaşmadan kesin olarak bakmam hiçbir olaya.... zamanında çok başıma geldi, kesin gözüyle baktığım yerler fiyasko oldu... yukarıdaki resimler içerisinde çok güzel traşlanmış kaya yüzeyi var... mutlaka vardır mezar... benim dikkatimi çeken tek resim ise aşağıdaki resimde kare bir çıkıntı var... orasını ne amaçla yapmışlar merak ettim.... diğer türlü benim açımdan yoklanmadan kesin yoktur benim kriterlerimde... alp 80 kardeşimiz kaya mezarları konusunda uzmandır ve tecrübeside vardır....

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alemci_06_ » 13 Eyl 2011, 18:05

tşk hocam
Kullanıcı avatarı
alemci_06_
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 13 Eyl 2011, 22:20

alemci_06_ yazdı:tşk hocam bilgi için ama o kayanın içine mezarı nasıl koymuşlar onu anlamadım tekrar nasıl kapatmışlar

kaya insanlar tarafından önce oyuluyor ve oda haline gitiriliyor içi boşaltılıyor.
kaya oyulurken çıkan kaya parçaları ufalanıyor şimdi horasan tabir edilen karışım yapılarak ( kum ve çimento karışımı beton benzeri) giriş kapısının olduğu yere kapatılıyor. ( mezarın her konuda içerisindekinin zarar görmesine karşı )
ondan sonra elle traşlanarak sanki orda hiç el değmemiş görüntüsü veriliyor ki karşıdan bakan mear olduğunu anlamasın
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 14 Eyl 2011, 08:55

HayatAğacı yazdı:

şu vardır, aynı kaya ufalanır, toz haline getirilir ve yumurta akı, tuzlu su gibi maddelerle sıvanma yapılır.... az bir renk farkı oluşur.....

şahsım olarak ise benim şüphelendiğim yer olursa orasını yoklamadan ve olumlu veya olumsuz sonuçlara ulaşmadan kesin olarak bakmam hiçbir olaya.... zamanında çok başıma geldi, kesin gözüyle baktığım yerler fiyasko oldu... yukarıdaki resimler içerisinde çok güzel traşlanmış kaya yüzeyi var... mutlaka vardır mezar... benim dikkatimi çeken tek resim ise aşağıdaki resimde kare bir çıkıntı var... orasını ne amaçla yapmışlar merak ettim.... diğer türlü benim açımdan yoklanmadan kesin yoktur benim kriterlerimde... alp 80 kardeşimiz kaya mezarları konusunda uzmandır ve tecrübeside vardır....

Resim

ustad açıklaman için teşekkürler yukarıdaki kesilen resimde bence iki adet mezar var ama tabiki boşluk tespiti yapmadan buna karar vermek doğru olmaz...

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen andrey_wasilova » 26 Eyl 2011, 14:20

SOLDA TERS V VE UZERINDE DUZ BIR CIZGI VAR GIBI GORDUM DAIRE ICERISINDE SAGDA GENE DAIRE ICERISINDE BIR YER ISARET ETTIM KAYA UZERINDE BIR COK MUHTELIF OYMALAR MEVCUT KIMISI DOGAL KIMISI YAPILMIS VE DAHA ONCEDENDE TAHRIBATA UGRAMIS GIBI DURUYOR KAYANIN ON KISMININ FOTOGRAFLARI DAHA COK YARDIMCI OLACAKTIR

Resim
" DOĞRU EĞER GERÇEKTEN DOĞRU OLSAYDI, DOĞRU OLMAYA GEREK OLMAZDI.."
Kullanıcı avatarı
andrey_wasilova
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Anavarza80 » 10 Eki 2011, 00:35

böyle geniş çok düz olmasada, düz kayalara işlenmiş oyma kabartma üçgen vs işaretleri yansıma tarzında yapabiliyorlar zamanın hem basit hemde akla zor gelecek aldatmacalarından bi öreniği, tabi %100 doğrudur asla diyemiyoruz aynı işaret başka anlamda içere biliyor, kısaca buna benzer bir işaretten esinlenerek şunu söyleye bilirim, kayaya bakın üzerindeki işaretlere bakın yerlerine konumlarına orda üçgen bi oda var içi lahit mezar burdan onu görebiliyorum, neyse oranın tümünü bi fotoğraf farzedin fotoğrafı alın ve toprak üzerine koyun o işaretleri odaysa oda lahitse lahit toprağın altında hayal edin yani toprağın altında bulunan odanın (odaysa tabi yada düz bi mekandır bilemeyiz) resmi o kayada, umarım anlatabilmişimdir,
Kullanıcı avatarı
Anavarza80
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Anavarza80 » 10 Eki 2011, 00:39

orayı komple ıslatıp bakmakdada fayda var
Kullanıcı avatarı
Anavarza80
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen eses00 » 02 Mar 2013, 01:25

süper tespit
ilim ilim bilmektir. ilim kendini bilmektir...-Yunus emre
Kullanıcı avatarı
eses00
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen bulut77 » 02 Mar 2013, 22:57

Cümleten selamün aleyküm.Bende sizin değerli fikirlerinize katılmak istedim izninizle ustalarım düşüncelerimi bende paylaşmak isterim.Tabi yine ustam sizlersiniz.

Resim

Hürmetler..
Kullanıcı avatarı
bulut77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen bulut77 » 02 Mar 2013, 23:03

Resim

çizdiğim yerler yol sonradan kırılmış aşağa inilmiş diye düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
bulut77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen BacaUstası » 08 Nis 2013, 16:49

Kardeş o yol dediklerin su kanalı gibi. Yukarıdan gelen suyu yanlara tahliye ediyor. Zaten bitiş noktalarındaki aşınmış kısımlardanda anlaşılıyor. Demekki tam altları aşınmasın diye üstten kanal açmışlar.
Kullanıcı avatarı
BacaUstası
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen ersan » 04 Haz 2013, 21:15

slm bendede buyle kaya mezrlari var azlari kapali horasanlan denedik kirmaya balyozlan hic olma deyil lutfen bir akil verin nas1l kirilir bu horasan cok yerler var kapali karsisindada bir eski visans kilsesi varmis .necinse oradan cok vizans hac buldular o yer uyle biliniyor .resim yuklemeyi bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
ersan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen bulut77 » 04 Haz 2013, 23:04

BacaUstası yazdı:Kardeş o yol dediklerin su kanalı gibi. Yukarıdan gelen suyu yanlara tahliye ediyor. Zaten bitiş noktalarındaki aşınmış kısımlardanda anlaşılıyor. Demekki tam altları aşınmasın diye üstten kanal açmışlar.

çizdiğim yerler eski merdiven diye düşünüyorum adam işini bitirdikten sonra merdiveni kırmış hem kırarak aşağıya duğru inmiş su kanalı benztme şekli vermiş diye düşünüyorum.ve kırıp kırıp aşağı duğru inmiş.sonradan suyun akış yönüde o kanalarda su akıntı oluşumu olmuş diye düşünüyom.
Kullanıcı avatarı
bulut77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen adalet » 21 Kas 2013, 22:15

Resim
Kullanıcı avatarı
adalet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Sonraki