AÇILMIŞ KAYA MEZARINA BİR ÖRNEKTE BENDEN

Kaya Mezarları Hakkında Bilgilerin ve Resimlerinin Paylaşıldığı Bölüm

AÇILMIŞ KAYA MEZARINA BİR ÖRNEKTE BENDEN

Mesajgönderen KAVAKLI » 15 Ağu 2010, 14:15

AŞAĞIDA RESİMLERİNİ GÖNDERDİĞİM DÖNEM SOYGUNUNA UĞRAMIŞ SANDIĞIM İŞARETİ İLE BİRLİKTE RESİMLEDİĞİM KAYA MEZARINI ARAZİDE GEZERKEN TESADÜFEN GÖRDÜM VE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM YARDIMLARINIZA GELİNCE BURASI TEK BİR MEZAR OLARAK GÖRDÜM VE BAŞKA MEZARA RASTLAMADIM HANİ MEZARLAR TEK OLMAZ DİYENLERİN ÖZELLİKLE YARDIMLARINI BEKLİYORUM.... YER MERSİN E BAĞLI BİR DAĞLIK KASABANIN HEMEN ÜSTÜNDE YER ALIYOR ARAZİ KAYALIK VE TOPRAK BİR ARADA LİMON AĞAÇLARI İLE ORMANLIK ARAZİ BİR ARADA DİĞERLERİ MAKİ BİTKİ ÖRTÜSÜ İLE KAPLI... MEZARIN KAPAK YÖNÜ GÜNEY-DOĞUYA BAKIYOR ENGEBELİ DERELİK BİR ARAZİNİN DÜZLEK YERİNDE YAPILMIŞ BİR KAYA MEZARI MEZAR İÇİ SÜPER İŞÇİLİKLE OOYULMUŞ BİR MEZAR..İŞARETİ HEN YANINDA...YORUMLARINIZ SAYIN USTALARIM İKİNCİ VEYA ÜÇÜNCÜSÜ NEREDE OLABİLİR...SAYGILARIMLA...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: AÇILMIŞ KAYA MEZARINA BİR ÖRNEKTE BENDEN

Mesajgönderen HayatAğacı » 15 Ağu 2010, 19:09

KAVAKLI Abim emeklerine sağlık güzel bir kaya mezar örneğimiz..... ağızı açık kare oymamız ise kaya mezar simgelerinden dir.... bazı sitelere koltuk taşı diye gitmekte ve koltuk taşı üzerinden yorumlar yağılmakta...

kaya mezar sembollerimiz; ağızı açık kare oyma, üçgen işareti, kare oyma işareti, dikdörtgen oyma işareti, kanal oymalar,kalp işareti, kalp işareti aynı zamanda yığmada da karşımıza çıkmakta....

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 15 Ağu 2010, 20:12

kavaklı kardeş paylaşım için ellerine sağlık fakat aynı kayada bir kaya mezarı daha yapıldığının kanısındayım,yakın çevresinde başka açılmış kaya mezarı varmı???
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen PANORMOS » 15 Ağu 2010, 22:46

güzel bir örnekleme olmuş eline sağlık...
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...
Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen KAVAKLI » 15 Ağu 2010, 23:29

deşifre ustam bu mezaedan 500 mt ilerde böyle değil ama buna benzer bir kaya mezarı varmış zamanla tahrip etmişler mezarlık durumu kalmamış anlayacagınız yer kayalık ve maki bitki örtüsüyle kaplı olduğundan araştırma yapamadım yürümesi bile imkansız ustamkayalık alan hemen hemen yok gibi duruyor. ama buranın kapağını 50 mt. ilerde buldumdeğişik amaçlı kullanıyorlardı sofrataşı olarak hizmet görüyordu anlayacağınız....aynı kayada bir mezar olma ihtimali yüksek ustam tahminleriniz doğru. arkası ağaçlar ve arazi izin vermiyor birde hemen yolun yakınında olduğu için fazla araştırma yapamadım çok dikkat çekiyor zaten çok mimli bir yer kaç kişi yakayı ele vermiş...
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 15 Ağu 2010, 23:57

KAVAKLI yazdı:deşifre ustam bu mezaedan 500 mt ilerde böyle değil ama buna benzer bir kaya mezarı varmış zamanla tahrip etmişler mezarlık durumu kalmamış anlayacagınız yer kayalık ve maki bitki örtüsüyle kaplı olduğundan araştırma yapamadım yürümesi bile imkansız ustamkayalık alan hemen hemen yok gibi duruyor. ama buranın kapağını 50 mt. ilerde buldumdeğişik amaçlı kullanıyorlardı sofrataşı olarak hizmet görüyordu anlayacağınız....aynı kayada bir mezar olma ihtimali yüksek ustam tahminleriniz doğru. arkası ağaçlar ve arazi izin vermiyor birde hemen yolun yakınında olduğu için fazla araştırma yapamadım çok dikkat çekiyor zaten çok mimli bir yer kaç kişi yakayı ele vermiş...

konu anlaşıldı... :komik
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen KAVAKLI » 16 Ağu 2010, 00:15

sayın deşifre ve hayatağacı ustalarım bu mezarın içtarafı benim ilgimi çekti ölünün yatırıldığı altına koydukları taşın durumu beni şuphelendirdi.. ya onuda aldılar.. yada ölünün yattığı yeri yoklamak akllarına gelmemiş olabilirmi acaba... birde mezarın iç duvarlarında mezar hediyelerini saklama gibi bir pozisyon olabilirmi acaba ne dersiniz... saydılarımla....
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 16 Ağu 2010, 00:19

KAVAKLI yazdı:sayın deşifre ve hayatağacı ustalarım bu mezarın içtarafı benim ilgimi çekti ölünün yatırıldığı altına koydukları taşın durumu beni şuphelendirdi.. ya onuda aldılar.. yada ölünün yattığı yeri yoklamak akllarına gelmemiş olabilirmi acaba... birde mezarın iç duvarlarında mezar hediyelerini saklama gibi bir pozisyon olabilirmi acaba ne dersiniz... saydılarımla....

bu odadan başka bir odaya geçmek için, bir çekiçle boşluk tespiti yapmanı öneririm kavaklı ustam...
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 16 Ağu 2010, 00:28

KAVAKLI ustam bu tip yerler açıldığında soyulmadan bbıralıkması imkansızdır... büyük odalı kaya mezarlarında lahit veya sabit sedir olmaktadır..... an duvarlarında ise sunak hediyeliri olur...aynı şekilde sedir veya lahit yanına ve içerisinede koyarlar....

şimdi burası işi bitmiş tir....ama eğer ben bakmak kontrol etmek istiyorum dersen, tabana ve karşı duvarda boşluk tesbiti ve yoklamalar olabilir....

açan sen olsaydın ve açtığında boş çıksaydı, O zaman tabanda aranırdı.... ya ceset tabanda olur, ya hediyeler tabanda olur, yada her ikisi tabanda olur veya olmaz... dört şıktan birisidir...

saygılarımla.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen KAVAKLI » 16 Ağu 2010, 00:33

teşekkürler deşifre ustam haftaya gittiğimde elimden geldiğince bunu yapacagim... birde bana ustam diye hitap etmenize sevindim desem yalan olur.. henüz ustalık mertebesine gelmedim sizin yanınızda ve diğer ustaların yanında her zaman geriden gelmeye devam edeceğim.. nezaketinizden dolayı teşekkürler.ustam..
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen KAVAKLI » 16 Ağu 2010, 00:38

teşekkürler hayatağacı usta verdiğin değerli bilgiler için bu yolu herzaman takip edeceğim güzel bilgiler. ustam kelimesi bu seferde sizin ağzınızdan çıkıyor ustam hayırdır... beni şmartıyorsunuz artık ne deyim bilmiyorum sizede nezaketinizden dolayı teşekkürler ustam...saygılar sunuyorum
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alp 80 » 16 Ağu 2010, 18:07

ustam sen bunun arkasına dogru 200 metreye kadar çevreyı resımle,bu mezarın içi çok enterasan,ne ceset koyacak sedırler var nede duvarda hedıye yerlerı,tahta tabut kullanmışlar büyük ihtimal,ortadakı torbanın altında normalde sandık şeklınde,havuz gibi (acemıyım dedigin için)mezar yerı olması lazım.
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 16 Ağu 2010, 18:56

KAVAKLI yazdı:teşekkürler deşifre ustam haftaya gittiğimde elimden geldiğince bunu yapacagim... birde bana ustam diye hitap etmenize sevindim desem yalan olur.. henüz ustalık mertebesine gelmedim sizin yanınızda ve diğer ustaların yanında her zaman geriden gelmeye devam edeceğim.. nezaketinizden dolayı teşekkürler.ustam..

kavaklı ustam definecilik piyasasında görüyoruz,sallama cevap verenlere usta diye hitap ediliyorsa,sizler her halükarda nazarımda ustasınız.site kurmakla,admin olmakla ustalık olmuyor,bişey biliyorsan zaten senin bilgine itibar gösteren olacak,bişey bilmiyorsan admin olsan ne yazar.
imam-i azam kursude vaaz verirken bir adam soru sorar ve imam bilmiyorum cevabini verir. adam: madem bilmiyordun o kürsüye niye çıktın deyince,imam-i azam derki:ben bildiklerimle ancak buraya kadar çıkabildim,eğer bilmediklerimle çıkmış olsam başım göğe değerdi.
biliyorum havasına takılmadan bilgiyi 5 yaşında çocuk bile olsa alacağız...ille bilgi,illede bilgi
...yanlışsam söyle kavaklı ustam :komik
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 16 Ağu 2010, 20:04

D E Ş İ F R E 53 yazdı:
KAVAKLI yazdı:teşekkürler deşifre ustam haftaya gittiğimde elimden geldiğince bunu yapacagim... birde bana ustam diye hitap etmenize sevindim desem yalan olur.. henüz ustalık mertebesine gelmedim sizin yanınızda ve diğer ustaların yanında her zaman geriden gelmeye devam edeceğim.. nezaketinizden dolayı teşekkürler.ustam..

kavaklı ustam definecilik piyasasında görüyoruz,sallama cevap verenlere usta diye hitap ediliyorsa,sizler her halükarda nazarımda ustasınız.site kurmakla,admin olmakla ustalık olmuyor,bişey biliyorsan zaten senin bilgine itibar gösteren olacak,bişey bilmiyorsan admin olsan ne yazar.
imam-i azam kursude vaaz verirken bir adam soru sorar ve imam bilmiyorum cevabini verir. adam: madem bilmiyordun o kürsüye niye çıktın deyince,imam-i azam derki:ben bildiklerimle ancak buraya kadar çıkabildim,eğer bilmediklerimle çıkmış olsam başım göğe değerdi.
biliyorum havasına takılmadan bilgiyi 5 yaşında çocuk bile olsa alacağız...ille bilgi,illede bilgi
...yanlışsam söyle kavaklı ustam :komik

HayatAğacı bunu beğendi.....harikasın kardeş...... :gül

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen KAVAKLI » 17 Ağu 2010, 10:15

DEŞİFRE53 ustam yazdıkların konusunda çok haklısın bilgi olmadan hiçbir şeyi var edemezssin etmeye çalıştığın zamanda eline yüzüne bulaştırırsın sonrası malum. benimde çoğu sitede üyeliklerim var o sitelerede giriyorum modarörlülklerim ve süper modaratörlüklerim var ama bir üye kalkıp bir resim atıp yorum istediği zaman bazıları gibi tek resim olsa bile 3 mt.sağına bak.20 mt.soluna bak. ya daha resmin ne olduğu belli değil başlıyorlar hemen yoruma diğer sitelerde çok değerli ustalar var onlara sözüm yok aralarında bazıları çıkıp sırf birşeyler söyleyim yorum olsun. adımız çıksın mesaj sayım artsın diye iğrenç cevaplar veren ustalar modlar var. bazı ustalar var daha araziye çıkıp gezmemiş bile masa başında yorumlarla usta olaanlar bile var ama ben o sitelerde yorum yaparken kendi bildiğimle ve karşılşılaştığım o türden oaylar olmadan ve bilgilerim dahilinde olmayan konularda yorum yapmadım yapmamda. çünkü ( BİLDİĞİMİN ALİMİYİM BİLMEDİĞİMİN TALİBİYİM) bu söz benim hayat felsefem dir. ukalalık etmek insanı aşağılık mertebesine sokar buna gerek yok. bende bunları göz önüne alarak sizin sitenizde yoğunluk kazandım sizlerin (diğer ustaların) yaptığı yorumların samimiyetine ve kişiliğe özen gösterdim HAYATAĞACI ustamın bunda etkisi büyük oldu onun nazarında sizleri diğer siteden tanıyorum ama bu kadar samimi bir ortam yakalayamamışyık sizlerin alçak gönüllülüğü beni sizlerin yanında olmaya davet etti. bundanda çok mutluyum inşallahda bu mutluluğum daim olur. hepinize saygılar sunuyorum.... :gül
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen KAVAKLI » 17 Ağu 2010, 10:25

alp ustam bu mezarın 100 mt. arka tarafından bir küp altın çıkarttıklarını rivayet ediyorlar çıkaranlar belli değil ama çıkarttıkları yerde küp kırıkları ve yerin kazılmış hali ufak tefekte olsa belli hafta sonunda yolum düştüğünde geniş bir araştıma yapmaya çalışacağım. arka tarafı bunun gibi kayalık ormanlık ama sık ağaşlar yok tektük çam ağaçları var aşağıya doğru meyiil bir yer. saygılar ustam
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen akmemet » 09 Oca 2011, 01:09

burası mersinin hang, köyünde acaba.insu köyü olabilirmi?
Kullanıcı avatarı
akmemet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mustafaa » 23 Eyl 2011, 22:16

:tsk benım resimlerle biribir tşkk ustam...
Allah’ım ben senden temiz rızık,faydalı ilim ve kabul edilmiş amel istiyorum. ....
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön KAYA MEZARLARI

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir