dikili taş a ön bilgi lutfen.

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

dikili taş a ön bilgi lutfen.

Mesajgönderen bodat39 » 14 Ağu 2010, 22:45

Resim

daha önce pek önemsemeden çektiğim tek foto
yakında aynı bölgeye tekrar gideceğimden nerelere bakmam ve fotolamam gerektiğini bana ön bilgi olarak söyleyebilirmisiniz.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
bodat39
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: dikili taş a ön bilgi lutfen.

Mesajgönderen HayatAğacı » 14 Ağu 2010, 22:57

kardeş, öncelikle Ailemize hoşgeldiniz, dikili taşını bir şeye benzetemedim... önce bu taşı 5 ve 10 metre geriden dört taraflı fotola....

mezar sembollerinden bir işaret olmadan arazide şu emareleri fotola demek doğru değil....

öncelikle mezar sembollerinden bir işaret bulmalısınız... define işaretleri ve anlamları bölümümüzde nelerin mezar sembolu olduğu anlatılmaya çalışılmış...

saygılarımla... :gül
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: dikili taş a ön bilgi lutfen.

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 15 Ağu 2010, 20:44

hayatağacı ustamıza katılıyorum...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir