KARTAL VE ÖKÜZ BAŞLI KAYA YORUMLARINIZ

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

KARTAL VE ÖKÜZ BAŞLI KAYA YORUMLARINIZ

Mesajgönderen KAVAKLI » 23 Tem 2010, 23:05

DEĞRLİ USTALARIM VE SİTE DOSTLARIM AŞAĞIDA RESİMLERİNİ GÖNDERDİĞİM ŞEKİLLER BİR YARI AÇIK MAĞARAYI ANDIRAN SARP KAYALIK BİR YERDE ÇEİLMİŞTİR YER AKARSU YATAĞININ 10 MT YUKARISINDA YER ALMAKTADIR. TEPENİN TAM ALTINDA ÖNÜ AÇIK VE ZEMİNDEN AZ YÜKSEKTE OLUP YÖNÜ GÜNEY BATIYA BAKMAKTA SAĞLI SOLLU ARAZİ SARP KAYALIK KAYA ÜZERİNDE VE İÇ TARAFTA KARTAL-ÖKÜZ BAŞI-BULUNMAKTADIR. BURASI İÇİN YORUMLARINIZ LÜTFEN....
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: KARTAL VE ÖKÜZ BAŞLI KAYA YORUMLARINIZ

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 23 Tem 2010, 23:20

Resim
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Tem 2010, 23:31

KAVAKLI Abim mağaramız benim aşikar olduğum kızılırmak platosundaki mağara türevleri....
ve bu mağaralarda is olayı olduğu gibi duvar süslemeleride olmakta.... kanatları açık kartal çizimi fazla deforme olmamış ama diğer duvar süslemeleri deforme olmuşlar.....

bunlar yaşam yeri süslemeleridir..... bildiğim bir mağara var , mağara yerden 15 metre yüksekte ve mağaranın 15 metre aşağısında yer (zemin) hizasında açılmış ufak odalı kaya mezarı da mevcut açılmış şekilde durmakta....

KAVAKLI Abim eğer bu mağaranın 5-15-50 metre uzaktan ve mağaranın tüm detayları olacak şekilde fotolarsan gözümüze mezar emareleri ilişebilir kanaatindeyim...saygılarıma... :gül
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen KAVAKLI » 23 Tem 2010, 23:36

BU KANIYA NERDEN VARDINIZ SAYIN USTAM BU İŞARETLER 100 YILLAR BOYU BURADA DURUYORLAR VE HERKESİN GÖRÜP TESBİT ETİĞİ GİBİ BİR YER YAPIŞTIRMALIK BİR OLAY OLACAGINI SANMIYORUM BİR NEDEN YAPIŞTIRMA OLSUNKİ HANGİ AMACA HİZMET BU BİLEMİYORUM... BİRDE ÜSTELİK 3 SAAT BOYUNCA BURADA ARAŞTIRMA YAPTIK VE HER ŞEY GAYET DOĞAL BİRDE BURADA KİŞİLER ZOR DURUYOR ZATEN BUNUNLA UĞRAŞMAZLAR BİLE SAYGILAR USTAM...
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen KAVAKLI » 23 Tem 2010, 23:41

HAYATAĞA USTAM BİRDAHA GİTTİĞİMDE BU KONUDAKİ BU SÖZLERİNİZİ TUTACAĞIM VE FOTOLAMA YAPACAĞIM BİRDE BURANIN ÇEVRESİNİ EŞİK DEŞİK ETMİŞLER AMA NAFİLE BİR EMAREYE RASTLAYAMAMIŞLAR YER OKADAR ACAYİP BİR YERKİ BİTKİLERDEN VE KAYALARDAN İNSAN ELİNİ OYNATAMIYOR ÇOK GİZEMLİ BİR YER ACAYİP ÇEİŞT KAYALAR KORKUNÇ KAYALAR V.S SAYGILAR USTAM
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Tem 2010, 23:51

KAVAKLI Abim topaç köyün ırmak kenarında var benzeri...burada bende araştırma yaptım ve resimlerinide çektim, bende bu mağara da araştırma yapmama rağmen bir mezar bulgusuna rastlamadım :komik

yoksa yok ..... ama dediğim gibi başka bir mağarada açılmış kaya mezarı mevcut....her mağara farklı oluyor....

saygılarımla... :gül

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 24 Tem 2010, 00:57

KAVAKLI yazdı:BU KANIYA NERDEN VARDINIZ SAYIN USTAM BU İŞARETLER 100 YILLAR BOYU BURADA DURUYORLAR VE HERKESİN GÖRÜP TESBİT ETİĞİ GİBİ BİR YER YAPIŞTIRMALIK BİR OLAY OLACAGINI SANMIYORUM BİR NEDEN YAPIŞTIRMA OLSUNKİ HANGİ AMACA HİZMET BU BİLEMİYORUM... BİRDE ÜSTELİK 3 SAAT BOYUNCA BURADA ARAŞTIRMA YAPTIK VE HER ŞEY GAYET DOĞAL BİRDE BURADA KİŞİLER ZOR DURUYOR ZATEN BUNUNLA UĞRAŞMAZLAR BİLE SAYGILAR USTAM...

Ben yapıştırma diye ısrar etmedim. Gördüğüm ve şüphelendiğim bir şeyi dile getirdim.

Bana katılan olur ya da olmaz o ayrı mesele. Herkes aynı düşüncede olsaydı burada bu kadar

insanın bir araya gelmesine ne gerek vardı? Her sana uymayan fikirde de art niyet aramak

çok saçma. Sana niye art niyetim olsun ki? Sen bir şey bulsan benim neyim eksilecek ki sana

art niyet besleyeyim? Allah çok versin, sen yeter ki bul, ben daha çok memnun olurum.

Değil mi yani KAVAKLI kardeşim ?????????
:dede :dede :dede :dede :dede :dede :dede :dede :dede
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen KAVAKLI » 24 Tem 2010, 21:22

sıradışı ustam ben art niyet arıyorsun diye bir şey ima etmedimki senin fikirlerin benim için önemlidir saygıda duyarım.. sadece vardığın kanı hakkında bilgi almak istedim... kırıcılık hissi uyandırdım ise özür diler saygılar sunarım....
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 24 Tem 2010, 21:36

KAVAKLI yazdı:sıradışı ustam ben art niyet arıyorsun diye bir şey ima etmedimki senin fikirlerin benim için önemlidir saygıda duyarım.. sadece vardığın kanı hakkında bilgi almak istedim... kırıcılık hissi uyandırdım ise özür diler saygılar sunarım....

KAVAKLI Abim küçük bir yanlış anlaşılma oldu sanırsam..... eğer kızılırmak platosunun mağara çeşitlerini bilmesem bende şüpheye düşerdim....ama kesinlikle benim şüphem yok.... herkes rahatlıkla görüşünü savunması açıklaması kadar güzel birşey olmaz.... her tür görüşü almamız lazım ki sizde bizde kendimize birer pay çıkartalım.... :komik

İnşallah istenilen fotolar gelirse bir emareye ulaşabiliriz....her ne kadar darmadağın olmuş her taraf desende... :komik

saygılarımı sunuyorum... :gül

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 30 Tem 2010, 01:56

KAVAKLI yazdı:sıradışı ustam ben art niyet arıyorsun diye bir şey ima etmedimki senin fikirlerin benim için önemlidir saygıda duyarım.. sadece vardığın kanı hakkında bilgi almak istedim... kırıcılık hissi uyandırdım ise özür diler saygılar sunarım....

KAVAKLI kardeşim, köydeki işlerimden dolayı beş gündür siteye giremedim ve bu

sebeple yazdığınız cevabı da ancak bu akşam okuma fırsatım oldu. Her ne kadar yüz yüze

tanışmasak da gönüllerimizin beraber olduğuna eminim. Beni kırmak gibi bir niyetinizin

olmadığını bildiğim gibi, benim de sizi üzecek bir düşüncemin olmadığını ve de olamayacağını

bilmenizi isterim. Bazı ifadelerim kastımı aşmış olabilir. Bu sebeple, yanlış anlaşılmalara

sebebiyet verecek ifadelerimden dolayı şahsınızdan özür dilerim. Hakkını da helal et güzel

kardeşim.
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir