Kaya Mezarları ve Roma Su Kemerleri

Kaya Mezarları Hakkında Bilgilerin ve Resimlerinin Paylaşıldığı Bölüm

Kaya Mezarları ve Roma Su Kemerleri

Mesajgönderen HayatAğacı » 07 Kas 2010, 19:19

mersin'e uzanıyoruz... olba kaya mezarları, antik kent kalıntıları ve roma su kemerlerine şöyle kısa bir göz ziyafeti sunalım... umarım faydası olur ümidiyle..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

alttaki iki resim kent çeşmesi uzak ve yakın görünümü...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

lahit yakın çekim..
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Kaya Mezarları ve Roma Su Kemerleri

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 08 Kas 2010, 09:20

üstad hepsi cok güzel eline sağlık
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen akmemet » 09 Oca 2011, 01:04

üstad bu esimler tam olarak nerde çekilmiş.ben kanlıdıvaneye gittim. bı kaç resim var ordan ama diğer resimler nerde çekilmiş.?
Kullanıcı avatarı
akmemet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 09 Oca 2011, 01:10

akmemet yazdı:üstad bu esimler tam olarak nerde çekilmiş.ben kanlıdıvaneye gittim. bı kaç resim var ordan ama diğer resimler nerde çekilmiş.?

S.A
konunun ilk baş tarafında resimlerden önce açıklama yapıldı.... mersin olba kaya mezarları.... Ailemize hoşgeldiniz...saygılarımla. :gül

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen akmemet » 09 Oca 2011, 14:24

hosbulduk :tsk obra yı hiç duymadım. olba ura uğuralanı die bi yer duydum orası olabilirmi ?
Kullanıcı avatarı
akmemet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 09 Oca 2011, 14:33

akmemet yazdı:hosbulduk :tsk obra yı hiç duymadım. olba ura uğuralanı die bi yer duydum orası olabilirmi ?

duyarlı anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.... evet olba ura olacaktır... harf hatasını düzenledim....saygılarımla. :gül

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen akmemet » 09 Oca 2011, 19:56

önemli deil.ben mersinde bulunmuş, veya bulunabilecek define bölgeleri arıyorum.ne yapmam gerekiyor.?
Kullanıcı avatarı
akmemet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön KAYA MEZARLARI

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir