mağara

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

mağara

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 20:48

s.a
ustalar ve arkadaşlar
daha önceden başkalarının gördüğü fakat benim bizzat içine girerken zemindeki ağaçların kırılarak içine düştüğüm mağaranın üzerindeki kayada bulunan işaretleri ve mağaradaki fotoları yayınlıyorum
lütfen yorumlarınızı esirgemeyin

öncelikle mağaranın girişinin hemen üstündeki kayada bulunan işaretlerin gözle göründüğü kadarını sizlerle paylaşmak istedim
işaretler daha ayrıntılı ama deforme olmuş

çektiğim fotoları önce sade şekilde sonrada görünen kısımlarını işaretlenmiş şekilde yayınlıyorum

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

altta mağaranı girişi görünüyor . büyük kaya sanırım tuzaklanmış
bu tuzaklanmış gibi duran büyük kayanın üzerinde yukarıdaki işaretler var
Resim

Resim

bu mağaraya ilk girdiğimde sanki mağara bitiyor gibiydi ama orada sürünürken zeminde bu işaretlediğim ağaçlar varmı tabiki üstü toprak kapalı idi ve ben üzerinde iken kırıldılar bede oda gibi boşluğa düştüm

Resim

Resim

normalde bu mağaranın oda gibi olan yerine ilk düştüğümde yan tarafı taşlarla örme duvar vardı şimdi foto yapmaya geldiğimde bu taş örme duvarın aşağı doğru yıkılmış olduğunu gördüm mağara aşağı doğru çok uzun şşekilde devam ediyor ben cesaret edip dibe doğru devam edemedim :)
Resim

bu taş örme duvarın tam kaarşısı normal kaya ama burda dikkatimi çeken bu sergen tarzı şekil oldu kayanın üzeri akan sulardan dolayı bir katmanla kaplı ama tam bu pencere gibi olan kısım beyaz renkte ve sanki sergen gibi duruyor

Resim

ben burda ne yapmalıyım beni aydınlatabilir misiniz
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: mağara

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 21:00

S.A
kaya yüzeyi kaba bir traşlanma var gibi ama sembol olarak çizdiklerin için sembol amaçlı yapılan şekillere benzetemedim... mağara olarak lanse ettiğin resimler ise orası mağara değil.... mezarı bulunmuş blok taşlar var.. çamurla karışık sıvanmış parça taşlar var.. tıpkı tümülüs katmanlarında olan çamur katmanı var... kırılan ağaçlar, orasını deşenlerden kalma tahtalar... bu girişi dışarıdan görebilirmiyiz??? saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 21:08

YOK USTAM BU TAHTALARIN ÜZERİ KAPALI İDİ MAĞARANIN GİRİŞİNDEN SONRA 3 AYRI GİDİŞ VARDI HEPSİ AŞAĞIDA BİRLEŞİYORDU BEN DE BU SONUNCUYU KENDİM BULDUM. ANLATTIĞIM GİBİ BEN İÇERDE SÜRÜNMEYE ÇALIŞIRKEN TAHTALAR KIRILDI
HATTA BİR TANESİNİ DIŞARI ÇIKARDIM GÖRDÜM Kİ BU TAHTALAR ÇOK ESKİ MAKİNE İŞÇİLİĞİ YOK VE AYRICA ÇÜRÜMESİNDEN DOLAYI YAŞLI OLDUĞU BELLİ OLUYOR
İLK BAŞTA BEN DE AYNI SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜŞTÜM ACAB BİRİSİ Mİ BURAYI KAPATTI DİYE AMA AĞAÇLAR GERÇEKTEN ESKİ
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 21:13

malianna yazdı:YOK USTAM BU TAHTALARIN ÜZERİ KAPALI İDİ MAĞARANIN GİRİŞİNDEN SONRA 3 AYRI GİDİŞ VARDI HEPSİ AŞAĞIDA BİRLEŞİYORDU BEN DE BU SONUNCUYU KENDİM BULDUM. ANLATTIĞIM GİBİ BEN İÇERDE SÜRÜNMEYE ÇALIŞIRKEN TAHTALAR KIRILDI
HATTA BİR TANESİNİ DIŞARI ÇIKARDIM GÖRDÜM Kİ BU TAHTALAR ÇOK ESKİ MAKİNE İŞÇİLİĞİ YOK VE AYRICA ÇÜRÜMESİNDEN DOLAYI YAŞLI OLDUĞU BELLİ OLUYOR
İLK BAŞTA BEN DE AYNI SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜŞTÜM ACAB BİRİSİ Mİ BURAYI KAPATTI DİYE AMA AĞAÇLAR GERÇEKTEN ESKİ
SAYGILAR

tahta konusunda resimlerde yeni gibi görünmekte... burası elle yapılmış mezar, blok taşlar ve çamur sıvama mevcut.... buranın dışarıdan girişini görmemiz mümkünmü???

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen xerkex » 23 Mar 2011, 21:49

yapılacak şey eğer rahat hareket edebiliyorsan.içeride ilerleyip görmek lazım.
Kullanıcı avatarı
xerkex
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 22:05

içerinin resimleri yukarda var zaten
girişini görmek istemişsiniz. bu yukarda yayınladığım tuzaklı kaya tam mağaranın girişi öyle bir yerde ki geriden foto çekmek için 150 metrelik kanyonda düşmeden durabilmem lazım
ama yarın yapabildiğim kadar ayrıntılı giriş fotolarını yapayım
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 22:20

malianna yazdı:içerinin resimleri yukarda var zaten
girişini görmek istemişsiniz. bu yukarda yayınladığım tuzaklı kaya tam mağaranın girişi öyle bir yerde ki geriden foto çekmek için 150 metrelik kanyonda düşmeden durabilmem lazım
ama yarın yapabildiğim kadar ayrıntılı giriş fotolarını yapayım

olur kardeş, burası daha önceden soygun yemişe benziyor... blok taşlar dağıtılmış... burda işlem yapılacaksa toprak komple elenmeli, bir çok obje çıkacağı düşüncesindeyim...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 22:35

BLOK TAŞLAR DAĞITILMIŞ DEMİŞSİNİZ AMA ÖYLE DEĞİL
BEN BURAYI İLK BULDUĞUMDA GİRİŞ DAHA DÜZENLİ İDİ AMA BUGÜN RESİM ÇEKMEYE GİTTİĞİMDE ŞAŞIRDIM ÇÜNKÜ GİRİŞİN SAĞ TARAFINDAKİ BÜYÜK BLOK KAYALAR ALTA YANİ GİRİŞE DOĞRU ÇÖKMÜŞ VE İÇERDEKİ ÖRME TAŞLARDAN YAPILMIŞ DUVAR DA MAĞARANIN DERİNLİKLERİNE DOĞRU YIKILMIŞTI
İLK GİRDİĞİMDE O SERGEN DİYE BAHSETTİĞİM YERİN BULUNDUĞU KISIM ÇOK DÜZGÜN BİR ODA HALNDEYDİ SADECE AŞAĞIYA DOĞRU 50CM LİK BİR MAĞARA GİDİYORDU AMA ŞİMDİ GİTTİĞİMDE ŞAŞIRDIM ODA GİBİ OLAN YER BOZULMUŞ VE ORASI YAMAÇ ŞEKLİNİ ALMIŞ AYAKTA DURMAK İÇİN YUKARDAN TUTNMAK GEREKİYOR
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 23:00

BİRDE ŞUNU BELİRTMEDEN GEÇEMEYECEĞİM İLK RESİMLERDE BUNA İNANIN İŞARETLER ÇOK TAHRİP OLMUŞ AMA EN BELİRGİN OLANI YARIM GÜNEŞ VE ONUN YANINDAKİ YUVARLAK OYMADIR
BUNU GERÇEKTEN HAYAL ETMEDEN GÖRDÜĞÜM İÇİN BELİRTMEK İSTEDİM
BUNUN ANLAMI NE OLABİLİR

Resim
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 23:08

1 ve 2 resim mağaranın üzerinde bulunan alttada 2 küçük taşla tuzaklanmış gibi görünen taşın üst kısmı
bu taşın altına inince mağaranın tam girişi yani 3 nolu resimin olduğu yer görünüyor mağaranın içine doğru giriş aynen resimlerde olduğu gibi 3 4 5 resimler sırası ile girerken çekilmiştir saygılarımla
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 23:11

S.A
son resminizden bir şey anlaşılmamakta... kalite yok... buna birşey diyemiyorum...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 23:15

bu resimde oymalar özellikle güneş ve yanındaki yuvarlak çok belirgin ama dediğim gibi yüzey tahrip olmuş
güneşin ışıkları batıya doğru bakmakta bundan kesinlikle eminim
fotoğraflalam zamanını deniyorum güneşli havada çektim olmadı flaş kullandım olmadı bugün hava kapalıydı en verimli fotoğrafı bugün yapabildim ama fotoğrafta gözle göründüğü gibi görünmüyor altta ben gördüğümü işaretledim fazlası var eksiği yok
Resim

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 24 Mar 2011, 15:02

mağaraya düşünce bi tarafın kırılmadı değilmi kardeş :?: :lol: :lol:
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 20:18

VALLA DEŞİFRE 53 USTAM
BİRAZ ABARTIYORUM GİBİ GELEBİLİR AMA SIRF BU MAĞARANIN YÜZÜNDEN BENDE BU DEFİNE MERAKI BAŞLADI
İNTERNETE BAKMAYA BAŞLADIM BAKIŞ O BAKIŞ PATLADI GİTTTİİİ :)
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Mar 2011, 14:57

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 15:52

hayat ağacı ustam burayı tam olarak şöyle anlatabilirim 1 ve 2. fotoğraflar aynı taşın tam farklı yüzleriyani aynı taş farklı zıt taraflardan çekildi
burada kırmızı ile işaretlediğim yer bir giriş olamaz değil mi
birinci resmi çekerken ayağımın alt kısmında kalan yerin tam iç kısımında kırmızı ile işaretli bölüm var

Resim

Resim

çok soro soruyorum farkındayım ama lütfen kızmayınız saygılarımla
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen yolcu01 » 29 Mar 2011, 12:12

işaretlemiş olduğun yer sonradan koyma kaya gibi duruyor. balyozla kırmaya çalış başka yere uğramana gerek yok. horosan kaynağı yapılmış gibi duruyo. kırabilirsen bi oda daha açılacaktır. tahminim orada kapalı mezar var. içide boş deildir. kolay gele.
Kullanıcı avatarı
yolcu01
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 29 Mar 2011, 14:31

yolcu01 kardeş yorumuna teşekkür ederim
balyozla çalış demişsin ama tuzaklı kaya ve hareketli zemin çivi çakmaya korkarsın bir taşa dokunsan 3 tane dökülüyor :)
bende ilk kapı girişi gibi gördüm ama kimse bu doğrultuda yorum yapmayınca üzerinde durmadım.
TEŞEKKÜRLER
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 29 Mar 2011, 14:48

malianna yazdı:yolcu01 kardeş yorumuna teşekkür ederim
balyozla çalış demişsin ama tuzaklı kaya ve hareketli zemin çivi çakmaya korkarsın bir taşa dokunsan 3 tane dökülüyor :)
bende ilk kapı girişi gibi gördüm ama kimse bu doğrultuda yorum yapmayınca üzerinde durmadım.
TEŞEKKÜRLER

S.A
daha önce dediğim gibi buradan bir taşın oynaması Allah korusun altında kalınabilir... çok çok dikkat edilmese gereken yer..... ilk bakışta talan olmuş bir yer buda soygun geçirdiğinin belirtisi... oraya giren önce can emniyetini almalı....saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 29 Mar 2011, 15:13

EVET USTAM SİZ NE DERSENİZ O BİLİYORSUNUZ NE ÖĞRENDİYSEM SİZDEN ÖĞRENDİM ONUN DIŞINDA BAŞKA BİR BİLGİ BİRİKİMİM OLMADI
SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 29 Mar 2011, 23:52

HayatAğacı yazdı:
malianna yazdı:yolcu01 kardeş yorumuna teşekkür ederim
TEŞEKKÜRLER

S.A
daha önce dediğim gibi buradan bir taşın oynaması Allah korusun altında kalınabilir... çok çok dikkat edilmese gereken yer..... ilk bakışta talan olmuş bir yer buda soygun geçirdiğinin belirtisi... oraya giren önce can emniyetini almalı....saygılarımla.

ustam şimdi oaraya ne yapılarak bu malzeme açılır bizi bilgilemdirebilir misin.
horasan harcı konusunda anlatılanlar yapılınca oluyor mu hocam.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 30 Mar 2011, 00:19

kardeş, içerisinin durumunu bilmiyorum... tek gördüğüm içeirsinin dağitılmış olması.... ben bu içeri resimlerine önce can emniyeti demekten başka bir şey diyemiyorum...

orada ne varda neyi açmayı düşünüyorsun? horasanlık bir durum hiç yok zaten....

saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 30 Mar 2011, 17:55

haa ustam bunu duymak istemiştim orda horasan gibi bir durum yok değilmi.
uğraşmaya gerek yok sanırım
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 30 Mar 2011, 18:13

malianna yazdı:haa ustam bunu duymak istemiştim orda horasan gibi bir durum yok değilmi.
uğraşmaya gerek yok sanırım
SAYGILARIMLA

evet kardeş, içeride horasanlı bir görüntü yok... orası için kendi tecrübeni kullanarak işlem yapmalısın... alan dar olduğundan bize içerisini tam yansıtamıyorsun resimlerinle... bende sizi boş ve yanlış yönlendirmekten sakınıyorum....

olay şu olur orada, varsa mezar ki onda tam bilemiyoruz, belki tek vardır, belki iki mezar vardır.... veya mezar vardır, hediyelerin yanına veya altına göz yapılmıştır oraya konmuştur... yada mezar dağıtılmıştır, küçük eşyalar varsa toprakla karışmıştır , şu anda toprakla karışıktır, toprağın elenmesi lazım.... benim bir eleman var, mezar bulunan yerlere gider oranın toprağını eler ve ufak sikke veya objeler bulur.... toprak elenmediği sürece bir takım ufak eşyalar genelde karışmakta... sonrada mezar boş çıktı denilmekte... bu ayrıntıda aklınızda olsun her zaman... içerisi için kesin birş dememekle beraber ihtimalleri yukarıda sıraladım...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 30 Mar 2011, 18:17

burda toprak elemesi yapmak imkansız ve yoprak zaten altta derin bir boşluğa doğru dökülmekte. toprağa karışan var ise bile onlarda 30 40 metrelik mağara içindeki boşluğa dökülmüştür zaten
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: karacaoglu34 ve 0 misafir