Nevşehir'de tarihi eser operasyonu

Defineciliği İlgigilendiren ve Diğer Flaş Haberlerin Paylaşıldığı Bölüm

Nevşehir'de tarihi eser operasyonu

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 25 Oca 2011, 20:45

Resim

Nevşehir'de kaçak kazı yapan 3 kişi, suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Acıgöl ilçesine bağlı Alacaşar beldesi yolu üzerinde kaçak kazı yapan F.B. (31), M.Ö. (45) ve F.Ö'yü (49), kazma, kürek ve çıkardıkları 10 parça Doğu Roma, Frigya ve Demir Çağa ait olduğu belirlenen testi, çanak, çömlek ve tartı aleti ile birlikte yakaladı.

Adliyeye sevk edilecek zanlılarla birlikte ele geçirilen tarihi eserlerin Nevşehir Müze Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Re: Nevşehir'de tarihi eser operasyonu

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 25 Oca 2011, 21:04

emeğine sağlık usta,her konuda bilinçli ve bilgili olmalıyız diye düşünüyorum,yanlışsam söyle.... :gül
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen PANORMOS » 25 Oca 2011, 22:00

DİKKATİMİ ÇEKEN HABERDE HER HİKMETSE ÇIKAN ÇANAK ÇÖMLEKLERE PAHA BİÇİLEMEZ DEMEMİŞ :çatla
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...
Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 25 Oca 2011, 22:26

PANORMOS yazdı:DİKKATİMİ ÇEKEN HABERDE HER HİKMETSE ÇIKAN ÇANAK ÇÖMLEKLERE PAHA BİÇİLEMEZ DEMEMİŞ :çatla

o hep öyle zaten hiç paha biçeni görmedim daha :komik

D E Ş İ F R E 53 yazdı:emeğine sağlık usta,her konuda bilinçli ve bilgili olmalıyız diye düşünüyorum,yanlışsam söyle.... :gül

aynen üstad sana katıllıyorum .... işte burda bir kez daha görüyoruz ki kaçak kaızlardan uzak durmalıyız arkadaslar ....
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Dön Arkeoloji Haberleri

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi