OYMA DELİK VE AYAK İZİ

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

OYMA DELİK VE AYAK İZİ

Mesajgönderen alpaslan » 24 Mar 2012, 00:26

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
alpaslan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: OYMA DELİK VE AYAK İZİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 24 Mar 2012, 01:08

S.A,
son 3 resim bir tür havuz kalıntısı... bu taraf kenarı sonradan kırılmış... havuz kullanım amaçlı yapılmış ama tam şu amaçlı kullanılmış diyemiyeceğim.... diğer oymalarınız ise deredeki taş üzerinden geçilen yere yapılmışlar.. ileride taş yığınları var... değirmen kalıntısımıdır, bostan çevirmesidir, bilgi vermemişsiniz..!! resimlerinizde mezarla ilgili bir durum göremedim...saygılarımla.

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alpaslan » 27 Mar 2012, 00:34

merhaba ilk önce yorumun için teşekkür ederim burası bostan çevirmesi ve 500m ileride bu ayak işaretlerine benzeyen işaretlerinin tam ters yönünde yani bu işaretlere bakar şekilde iki ayak işareti dağa var şimdi orada su var ve fotoğraflarını çekemedim belki uygun bir zamanda yüklerim bu fotoğrafın arka yönünde bu görünen yuvarlak oyma işaretten 3 tane daha var ve ben bunları ayı pençesine benzetiyorum ve bu ayı pençesine benzettiğim yerin altında üç kaynak ve bu kaynakların 250 m gerisinde değirmen olduğu biliyorum yardımların için teşekkür ederim yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
alpaslan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen muratsal » 03 Ara 2012, 19:33

bu işaretlerin standartını kim çıkarmış acaba :)
harita uygulamalarım http://haritaaraci.com/
Kullanıcı avatarı
muratsal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: fantom007 ve 1 misafir