slm acılmıs mezar abılerr ıkı tane daha aranıyor...

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

slm acılmıs mezar abılerr ıkı tane daha aranıyor...

Mesajgönderen mustafaa » 30 Tem 2011, 14:15

gıttıgm arazıde acılmıs mezara denk geldım ama ıkı tane daha var denıyor nasıl bulalım bıraz ekınler var ama..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Allah’ım ben senden temiz rızık,faydalı ilim ve kabul edilmiş amel istiyorum. ....
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

devamıı

Mesajgönderen mustafaa » 30 Tem 2011, 14:19

unutmusum son resmı

Resim
Allah’ım ben senden temiz rızık,faydalı ilim ve kabul edilmiş amel istiyorum. ....
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: slm acılmıs mezar abılerr ıkı tane daha aranıyor...

Mesajgönderen HayatAğacı » 30 Tem 2011, 15:26

S.A,
harika ötesi bir yapı.... tam bir krallara layık bir yapı.... tamamen tümülüs oda ve koruma sistemine uygun yapılmış bir mezar odası... koruma katmanı, ön oda, özenle yapılmış taş bindirme sistemi.... mükemmel ötesi bir yapı....

olay açık ve net, burada bir kaç km alan içerisinde,mıcırla kaynaymış tümsek olan her yer mezardır... başka mezarlar varsa bu emareler fazla fazla yeterlidir...

buranın az daha gerinden fotoları varsa yüklersen sevinirim.... burada bir mezar odası var birde ön oda var... ön oda bazı yapılarsa ağzı açıkta olabilmektedir.... mezar odasının iç resimleri varsa fotolarını yüklemende fayda var....burası için çok şeyler yazabilirim....artık gelecek resimlere ve sorulara göre yazmak en güzeli...
paylaşım için teşekkürler, her kral tümülüsünde bile olmayan bir mükemmel oda sistemi var burada.... ;)
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 30 Tem 2011, 19:06

güzel tespit yapmış kim yaptıysa eline sağlık ama biraz daha iyi çalışabilirdi...mustafa kardeş umarım bir taneside sana denk gelir rastgele ... bol bol fotola ...paylaşım için teş... :gül :gül
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen mustafaa » 30 Tem 2011, 19:46

yanı ustam ne yapayım ne onerırsınn :tsk
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 30 Tem 2011, 19:51

mustafaa yazdı:yanı ustam ne yapayım ne onerırsınn :tsk

S.A,
mustafaa yorumumu okusana Abim ;)

olay basit, mıcırla karışık tümsekler veya çökek yerler... bu gibi yerler araziye göre renk değişimide yapar..ya tamamen kel kalır yada sık otlu olur....genelde kel kalır... :gül
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen mustafaa » 30 Tem 2011, 19:57

hmmm tamam ustaa ınş. denk gelırrr... :tsk
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen ErAy » 31 Tem 2011, 14:55

selamun aleykum Mustafaa kardes mekan mukemmel ustalarım gerekenı soylemısler bol bol resım atarsan cok daha ıyı olur :gül
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''

===============>LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM<===============

Resim
Kullanıcı avatarı
ErAy
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 13 Ağu 2011, 10:32

mustafa bu işler R1 üzerinde gezmeye benzemiyor :D
şimdi bizi iyi dinle ve bu mezarın etrafını iyice fotola...dedikleri gibi başka mezar varmıymış bir bakalım :gül
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 14 Ağu 2011, 06:55

ÖNCELİKLE FOTO PAYLAŞIMI İÇİN TEŞEKKÜRLER.
ustaların da dedikleri gibi harika görüntüler ama detaylı etrafını ve içini resimleyebilirsen hem gözümüz gönlümüz şenlenir hem de başkaları var mı yok mu ustalar gösterebilir..
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mustafaa » 15 Ağu 2011, 12:20

tamam abii fazla gezmıyom zaten :D yakında gıdecem etrafını fotolarım pencere gıbı gorunen yerın ıcı boş topraktan başka bısey yok..
Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 16 Ağu 2011, 00:13

ustalarım sorum olacak.
buranın üstten çekilmiş fotosuna bakınca sanki üzerinde taş yığma varmış gibi. acaba yığmalardan bu tip mezarlar çıkıyor mu?
yoksa ben mi yanlış mantık yürüttüm?
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 16 Ağu 2011, 00:28

kardeş yığma derken roma yığmalarından bahsediyorsak böyle bir durum söz konusu değil ...burda odanın üzeri elbette bir şekilde doldurulacaktır ve korunması sağlanacaktır bu en iyi iri taşlarla yapılan dolguyla sağlanabilir ve bol mıcırla...ayrıca orası açılırken çıkartılan malzemeyi geri doldururlar ki zeminde kendini ele vermesin diye ama işte zamanla buranın yerine oturması veya oturmayarak tümsek kalması sayesinde mezarı yine ele veriyor durum bundan ibaret ...kısa ve öz anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur ...yanlışım varsa affola ...saygılar
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 16 Ağu 2011, 06:43

demek istediğim aslında şu idi:
yani burdan göründüğü kadarı ile tümülüs mezarlar kadar yüksek bir kapatma yok mezar üstünde.
yığma mezar tiplerine benzer mıcırlar ve taşlar da üzerinde ve dolguda mevcut.
ama mezarın kendi taşları ise mükemmel kalitede ve de derinlik olarak çok derinde de değil..
.....................
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 16 Ağu 2011, 08:46

benim gördüğüm kadarıyla üstte yığma çakıl yok... tahminim ön tarafında ince mıcırlı toprak var 20 cm kadar ondan sonra iri taşlar var...yapının üzeri ise evet yüzeye cok yakın en fazla 15 - 20 cm oradada ince mıcırlı toprak görünüyor aşağıda anlatmaya calıstım ...saygılar

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 17 Ağu 2011, 06:39

:tsk :tsk :gül :gül
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir