ÜÇGEN VE DİKDÖRGEN OYMALARHAKKINDA YARDIM

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

Re: ÜÇGEN VE DİKDÖRGEN OYMALARHAKKINDA YARDIM

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:08

Resim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

dikdörgen oyma YARDIM

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:10

Resim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:10

Resim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:11

Resim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:12

Resim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Eyl 2010, 13:18

kardeş benim yazdığım yazıların hiçbirisini okumuyorsun deme ki, okusan bilmece gibi yazmayın diye bir kelime yazmazsın.

bilmece gibi yazan sensin birkere;

ilk fotolarında üçgen yeri işaretledim sen bu yukarıdaki resimdeki mezar dediğin yer çıktı dedin, ama şimdi bakıyorum üçgen olan yerle buranın alakası yok.... ne dediğini iyi bil ve yanıltma bizi.

bu yuvarlak oymadan için aşağıdaki yazıyı sen yazdın ;
comadoree yazdı:Resim
bu yuvarlak oymanın bu resimlerle alakası yok daha önce gönderdiğim dikdörtgen oymanın hemen yanında bulmuştum mezarda sanduka tipi mezar çıkıp boştu siteden edindiğim bilgiye göre herhangibi bir şekilde yuvarlak oymada işaret yoksa kanal murc izi yoksa mezarı yakında ara deniliyor denildiği yaptım ve buldum boştu üstadlar gönderdiğim fotolar ile isabetli yorumlarınız bekliyorum ALLAHA EMANET OLUN

ve şimdide aynı yerde diyorsun, yine yanıltıyorsun bizi.....bilmece gibi yazan sensin.... ben sana en son ne yazdım tekrar tekrar oku.... bilmecelik bir durum varmı....

HayatAğacı yazdı:kardeş , şimdi bu yuvarlak oyma için başka bir yer dedin, şimdi ise aynı yerde diyorsun.... bu kaya oyma mezar dedinizin, oymalarla aynı kare içerisine alıp bir fotolayın..... kare oymalar mezar için yapılmış ise mezarları zemin altında olur...büyük ihtimalde zeminaltı kaya mezar olur, yani odası olan mezar tipi olur.... bu resimdekinin ise odası yok, odası olmadığından dolayı kaya mezarı diyemiyoruz, bu tip mezarlara sanduka tipi kaya oyma mezar diyoruz.... bu tip oyma mezarların ise sembolleri yuvarlak oyma olur ve genelikle hemen yanında olur yuvarlak oyması.....

yapmanız gereken, yuvarlak oyma ile bu mezarı aynı karede bir fotolayın... sonra kare oymalar için düzlük olan kayalığın toprakla birleştiği yerleri fotolayın.....

burda herşeyi açık açık yazdım sakin kafa ile okusan bilmecelik bir durum yok....

tekrar yazıyorum ve aşağıdada oklarla belirttiğim taraflarda , kayalığın yoprakla birleştiği yerlerde araştırma yapmalısın...ayrıca ilk üçgen dediğim yeri detaylı işaretledim ama sen bu aşağıdaki yer çıkdı dedin konuyu kapattın....oysaki aşağıdaki resimle üçgen olan yerin ilgisi yok....

ben kafa yoruyorum, senden menfaat beklemeden.... ben senden menfaat beklemeden kafa yorup yazılar yazıyorsam , sizde bizi yanıltacak şekilde yönlendirmeyin ve daha önemseyin bizleri....

yuvarlak oymanın mezarları bu açılmış mezar şekilleridir ve arazinizde başka vardır, nerde vardır derseniz ilk açılmışını örnek alın ve kayalık düz alanın üzerinde araştırmanızı yapın...

kare oymanız için ise üçgen olan yer gibi kayalığın bitip toprağın başladığı yerlerde araştırmanızı yapın, kare oymanın mezar şekli oda tipli olan kaya mezarlarıdır.... saygılarımla.

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Eyl 2010, 13:23

aşağıdaki yer ya açılmış sonradan dolmuş bir yer , yada açılacak bir mezar emaresi.... zannı galib'im açılmış sonradan dolmuş bir yeri andırmakta....

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 13:57

arkadaşım benim seninle kişisel bir problemim olamaz olanada kapım açık ne şekil isterse o şekil ağırlanır seni ve siteni her zaman takdir ediyorum ağır olmadımı çok şükür yardım ediyorsun menfeat beklemeden eşek deiliz görüyoruz ben size yuvarlak oymanın burayla alakası yok derken sonradan gönderdiğim dikdörtgen resimle alakası yok demek istedim
çünkü onun yanında deil idi neyse bu sözlerimi gönül meselesi yapıp gönül koyacaksan ben size bir daha yazmamda yormamda konuyu toparlarsak kafanız karışmışdır bu kadar resim arasında şimdi ben bu bölgeyi 3 ayırayım 1 dikdörtgen oymanın bulunduğu kayalıklar 2 üçgenlerin bulunduğu kayalıklar 3 son çektiğim dikdörtgenin bulunduğu kayalık
şimdi istersen yardım eder ister etmezsin takdir senin bana geçen emeğin içinde saol arkadaşım yardımcı olursan ben sana resim gönderecem ama olacaksan bizde yüzsüz deiliz saygılar
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Eyl 2010, 14:07

kardeş, 3'e ayırdığın bölgeyi ben , hepsini aynı düzlük olan kayalıkda biliyorum.... hepsi aynı kayalıkda değilmi....?
aralarında 5-10 metre olabilir ama kayalık olarak aaynı yermi yoksa ayrı ayrı kayalıkmı.....?

eğer aynı kayalık ise konuya devam edelim, yok eğer ayrı kayalık ise her kayalığa ayrı başlık altında devam edelim...

son olarak; benim son yazdığım yukardaki cevapta , yuvarlak oyman ve kare oyman hakkında mezar şekillerini ve nerede olacağını yazdım.... sorun varmı oymalar ve mezar şekilleri hakkında ?

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 14:10

Resim
ben bende istediğinizi yaptım hepsini aynı kareye alıp fotoladım yuvarlak oymada bu resimde dikdörtgen oymada ha sanduka tipi açık şekilde daha önce tek kare fotolayıp attım bu resimde üzerinde toprak var biraz onuda tek resim olarak atacam
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 14:12

şimdi hoca 1 ve 2 dediğim yerlerin arasında 10 15 metre mesafe var diğer 3 kayalık başka ayrı bir kayalıkta onunda arasında 25 metre var sonuç olarak hepsi aynı tarlada
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 14:15

ben üçgenlerin bulunduğu alanda sadece bir çalışma yaptım işaretlediğiniz diğer yerlere bakmadım öncelik olarak bu dikdörtgen yere yoğunlaştım size şimdi bir resim gönderecem daha öncede göndermöiştim siz bütün mezar girişlerinde bu işareti gördüm dediniz bu yerin önünün altı kayalık gönderiyorum
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 14:17

Resim
bu resim işte ağzı zikzaklı olan yer buranında resimini göndermiştim kafanız karışmasın bura 1 bölgede hepsi
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 25 Eyl 2010, 14:18

peki arkadaşım sanduka tipi mezarın zemini kaya çıktı dahada altına devammı yoksa dikdörtgen kayanın altında olma ihtimali ne kadar
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Eyl 2010, 14:19

kardeş, yuvarlak oyma için bu düzlük alanda araştırma yapın, açılan mezar dediğiniz örnek alarak, kare oymalar içinde aşağıda yeşil renkde oymalarla belirttiğim yerlerde araştırmalarınızı yapın.....oklara bakarsanız kayalık bitiyor ve uçurum gibi yer başlıyor, O aşağı yerlerin toprakla birleştiği yerlerde araştırmalarınızı yapın...saygılarımla.

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Eyl 2010, 14:22

comadoree yazdı:peki arkadaşım sanduka tipi mezarın zemini kaya çıktı dahada altına devammı yoksa dikdörtgen kayanın altında olma ihtimali ne kadar

yok kardeş O son halidir..... onu örnek alarak başka emarelere bakın.... hemen yanlarında veya baş uçu taraflarında ikincisi olması kuvvetle muhtemeldir.... bunu bilmeniz için ise arazi yüzeyini iyi araştırın ve işçilik olan kaya yüzeylerini yoklayın...
saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen comadoree » 26 Eyl 2010, 10:46

saolun elinize emeğinize sağlık sizi kırdıysam özür dilerim
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alp 80 » 01 Eki 2010, 18:47

Resim
bu işaretin 3 mtre sagı, 3 mtre solu geçmez aşagı taşın altına doru in ustam.
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen comadoree » 06 Eki 2010, 17:47

kardeş bu mesajına sansür uyguladım....hakkını helal et... diğer arkadaşında mesajını siliyorum... umarım hoş görürsün.. saygılarımı sunuyorum...

HayatAğacı
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 06 Eki 2010, 17:52

madem merak eden var bölgeyi bende söyleyeyim sonuç 0 birşey yok yakın bir zaman için zeytin ekiliyor yok illa var diyen varsa söylesinde dua edeyim arkasından
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comadoree » 06 Eki 2010, 18:26

usta benim muhattabım sizsiniz zaten birbirimizi istemeyerekte olsa kırdığımız olmuştur fakat hiç birşeyi şahsileştirmedik olamazda zaten sözüm ona bana mesaj atan zat ahmakça laflar etmiş şahsıma muhattab aldım o kadar her insan özür dileyemez burda bu mesajımı okuyan kaçkişi var olur bilmem hakkım varsa helal olsun usta çünkü bu sitenin kurucuları şahsiyetli karekterli insanlardır bizim dostluğumuz düşmanlığımız söz konusu olmasa dahi saygılar usta
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 06 Eki 2010, 19:07

kardeş , hepimiz insanız ve elbette karşımızdakinin pisikolojisini anlamakta yetersiz kalıyoruz.... İşleri şahsileştirmediğimiz sürece sert usluplarımızda olabilir ama bir tarafın konuyu yumaşatmasıyla sorun çözülür...

sonuçda burası paylaşım sitesidir ve birbirimizi tanımadığımız halde paylaşımlarda bulunuyoruz... bunu yaparkende en büyük hedefimiz bir Aile ortamı oluşturmak ve doğru bildiklerimizi aktarmak... bilmediklerimizi ise öğrenmek olmalıdır...

biz yöneticilere düşende üyelerimizi her türlü idare etmek, onları yanıltmamak, doğruları sunmaktır... bunun için bir üyemizden soru veya resim geldiğinde , sıradan bir üye gibi düşünüp , şudur budur deyip kestirip atmıyoruz... çok yönlü düşünüyoruz, yanıltacak bir bilgi vermekten şiddetle kaçınıyoruz... bunun bir kul hakkı ve vebal olduğu bilincindeyiz...

saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen comadoree » 07 Eki 2010, 13:28

NE DİYEYİM RUHU GÜZEL KENDİ GÜZEL İNSAN YAPTIĞI HER İŞE KENDİ GÜZELLİĞİNİ KATIYOR ALLAH DİYOR KUL HAKKI DİYOR BÖYLE İNSANA SAYGI DUYULMAZDA NE YAPILIR KİMSEYE YALAKALIK YAPMA GİBİ LÜKSÜMÜZ YOK KAPIM HER ZAMAN AÇIK ALLAHA EMANET OLUN
Kullanıcı avatarı
comadoree
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Mike » 16 Ara 2012, 21:50

S.a konuya bir şey ekleme gereği duydum. bazı bölgelerde yuvarlak oymalar oda mezar olabiliyor benim bölgemde olduğu gibi bazı bölgelerdede kare oymalar oda mear oluyor.
benim bölgemde kare oymalar sanduka mezar çıkıyor genelde
Kullanıcı avatarı
Mike
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

oymalr el koltuk

Mesajgönderen yasin1888 » 09 Eki 2013, 23:28

ResimResimResimResimResimResimResimResim hayt agacı deşifre abi yardımıc olursanuzz ustalar deşifre abi smj kapalı ulaşamıyom yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
yasin1888
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

ÖncekiSonraki

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 5 misafir