Yığma Mezardan Bu Çıktı

Define ve Define Dışı Etik Olan Her Türlü Konuların Paylaşıldığı Bölüm
farukazat54
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Yığma Mezardan Bu Çıktı

Mesaj gönderen farukazat54 » 07 Şub 2018, 19:57

İyi geceler arkadaşlar forumda aslında yeni değilim kullanıcı adı şifremi unuttum, bulunduğum yerde 100-150 arası yığma mezar var bu mezarlar 2-4 metre arası değişiyor, bulunduğum bölge nekropol olarak tabir edilen mezarlık fakat ufak çaplı mezar yok hepsi büyük, bu tepelerden birine çalışma yapılmış içinden kiremitin üstüne halka şeklinde bir şey çizilmiş, 4 halka iç içe çizilmiş mezarı açanlar kırmışlar ne yazık ki.. bu halkanın ne olduğu hakkında fikir ve bilgi istiyorum bir de bu tip mezarlar frig mi roma mı bitinya mezarı mı bunun hakkında da bilgisi olan ustalarımızdan bilgi istiyorum ve bu mezarlar dolu mudur boş mudur fikirlerinizi istiyorum teşekkürler.. Resim

farukazat54
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Yığma Mezardan Bu Çıktı

Mesaj gönderen farukazat54 » 08 Şub 2018, 17:34

Bir yorum yapacak, bilgisi olup da paylaşacak birisi yok mu ustalar..

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Yığma Mezardan Bu Çıktı

Mesaj gönderen HayatAğacı » 09 Şub 2018, 09:45

küp mezardır, halka şeklinde dediklerin süsleme amaçlıdır, dönem olarak roma'dır, yığmaların resimlerini ve çalışma yapılan yerinin resimlerini yüklerseniz güzel olur.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön