TAŞ FALCILIĞI,,,

Bu Bölümün Amacı Muhtelif Konular Üzerinden Tartışarak Bilgimizi Derinleştirmektir
radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 6 time
Been thanked: 3 time

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 02 Mar 2016, 16:28

Arkadaşlar peşin olarak söyleyeyim, fal a da falcılığada karşıyım ve dinimiz de buna karşı, falcılığı ve fala bakmayı küfür olarak görür,benim veya bir başka arkadaşımızın belli işaretlere bakarak yaptığı yorumlara taş falcılığı denmesinden müthiş derecede rahatsız oluyorum. hatta kendimi hakaret uğramış ve tahkir edilmiş olarak algılıyorum.neden bir şöfürün trafik işaretleriyle dünyayı dolaşması normal oluyorda ,bizim define işaretleriyle yön bulmamız falcılık oluyor,bir kör belli kabartmalarla bir yerden biryere gidiyor kitab okuyabiliyor,bir sağır işaret diliyle haberleri bile dinleyip anlaya biliyor,---bunları küçümsemekten allaha sığınırım örnek olsun diye söylüyorum---biz kör ve sağır olmadığımız halde,neden taş falcılığıyla itham ediliyoruz, bu konuyla ilgili yazmak istiyorum ,sizlerden de, buna dair görüşlerinizi bekliyorum. :tsk

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 02 Mar 2016, 17:17

nasıl şöförün yön bulması bir ustalık gerektiriyorsa elbete define işaretlerini anlamakta beli bir tecrübe ustalık gerektirir,buna diyecek bir şeyim yok,burda veya başka bir yerde yorum yapan arkadaşta belli aşamalardan geçmiş bu konuda bilgi sahibi olmuş kişiler,kimisi kitaptan kimisi bu gibi sitelerden kimiside sahada kendini geliştirmiştir,neticede öğrenilecek işaretler aşağı yukarı bellidir,kimse ben eşkiyanın yanında çalıştım çekirdekten yetiştim diyemez her halde, elbette işaretleri çözümlemede farklar vardı,ustalar kendilerini belli eder bu işe yıllarını vermişler herkeste onları tanır emeklerini teslim ederler,bununla birlikte bu ustalar diğerlerinede söz hakkı vermişler,bizim sıkıntımız bunları bize çok görenlerle ilgili.

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 02 Mar 2016, 17:29

arkilokları bu işin dışında tutyorum onların alanları sizde takdir edersinizki farklı,bizde onların alanlarına girip konuşalım demiyorum ,bu manada haddimizi biliyoruz.

emirkaratekin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 time

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen emirkaratekin » 02 Mar 2016, 19:27

selamünaleyküm arkadaşım ben taş kaya falcılığına karşıyım insan bilmediği bir konuda okur araştırır ve bilen insanlardan yardım ister eğer o konuda bilgi sahibi, değilsen istenen yardıma cevap yazmassın bilgisi olan insan zaten yaptığı yorum ve bilgilendirmelerden taş kaya falcılığı yapmadığını belli eder şayet bu işlerin kesinliği yoktur karşılaştırmalarınan ve önceki açılmış mezar v.s gibi yerleri örnek alarak karşılaştırmalarla bir sonuç almaya çalışılır benim kastetiğim olur olmaz benzetmelerinen hiçbir fügürle alakası olmayan şekillere kesinmiş gibi yorum yaparak insanların zaman ,emek ve para kaybına neden olmaları yoksa hepimiz birbirimize bilgi alış verişinde bulunacağız bilmediğimiz konuda bilgi isteyeceğiz bildiğimiz konuda bilgimiz nisbetinde yorum ve tahminlede bulunacağız söylediklerim zatınızla alakalı değildir

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 65 time
Been thanked: 41 time

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 03 Mar 2016, 00:52

Selamun Aleykum
Arkadaşlar iyi geceler tabiki burda herkez yorum yapacak ama birbirini kırmadan zan altında bırakmadan, Emek harcamak zordur ama fikir vererek emek harcatmanın vebali vardır. burada bir çok kişi bilgi istemek için burda cıkmazda bilgi almak için başvuru yapıyor. Kaya falcılığı kelimesi mecaz olarak kullanılıyor. Yani bilip bilmeden tecrübe kazanmadan karşındaki kişiye emek harcatmak insanı vebal altında bırakır. Burda amaç toplaşalım herkez fikrini yazsın ama bu burdadır şu şurdadır deyip insanların umutlarını çalmasına karşıyım.
Arkadaş ben bu şekilde bu alanda şunla karşılaştım sonucu şuydu sende bundan faydalan ama sana kalmış desek bence daha iyi olur.
Mesela tosun nikli arkadaşımızın yayınladığı resme bi arkadaşımız mezar steli bense cevreden ebatlandırılmış resim istedim ve mezar steli olsa dik olması lazım bu seferde haç ters olacak diye yazdım. bir arkadaşımız mezar steline göre kalın bir taş dedi. bir ustamızda yapı taşı dedi. İşte olay bu
Mezar steli diye yazan arkadaşla göre işlem yapsaydı altını kazacaktı. belki altından yapı kalıntısı tugla parçaları cıkıyomuş bunların arasında bir kaç sey olama olasılığıda var fakat Mezar olarak 1-2 m arasında işlem olacaktı. Bizler bunu anlatmak istiyoruz. Peşin hükümlü olmayalım iyi okuyalım lütfen selametle :gül :toka

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 05 Mar 2016, 17:04

kardeşler elbetteki insanların vakitleri boş yere harcanmamalı bu konuda hem fikiriz, bilmediği konudada hadini bilmeli bunada eyvallah,benim karşı olduğum ,yorumcu kardeşin bilinene yakın şeyler söylemesine rağmen bunların tartışma mevzusu yapılması. kasıt yoksa kasıt dediğim sitenin yayın politikasın ters birşey yoksa ,söylediği şey çokta uçuk değilse ,bu arkadaşın yorumun da ne zarar olabilirki ,soruyu soran bunu alıp uygulamayamı geçiriyor, kaçtane yere bakıyor, ustaların yorumu dururken üç günlük beşgünlk yada bilmem kaç aylık çevirmenlerin sözüylemi hareket edicek,kimse vaktinide parasınıda düzde bulmamış bu konuda rahat olalım,bu işin bir çoğu için hobi olduğunu unutmayalım,bırakalım yorumcular anladıklarını yazsınlar yazdıklarından da keyif alsınlar.bu siteye olan tevecühü artıracaktır,inşaallah.

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 05 Mar 2016, 17:54

şunu da vurgulamak istermki yukarıda verdiğim trafik işaretleri veya körle sağırlarla ilgili işaretler,bir öğreti eğitim ve ahlak temeli üzere tasarlanmış,takip ettiğinde hedefe varıyorsun, oysa eşkiyanın ahlakı yok adamların hayatları karşısındakini alt etme kandırma üzerine bina edilmiş,dolayısıyla aynı işaretleri kullansalarda her eşkiyanın kendine göre işaretleme yöntemi var,örneğin birisinde kopuk ayak direk kapak iken bir diğeri bundan üç tane yapmış,üçüde sahte ancak dördüncüyü bulucan haçıyla birlikteki hedefine varasın,kısacası bir eşkiyanın gömü tekniği bir başkasını tutmuyor,bundan dolayı hiç bir usta benim dediğim doğrudur seninki yanlıştır mantığıyla hareket etmemeli,adamlar çok zeki vakitleri çok yerler kendilrinin top koşturduğu alanlar, bir define arayıcının durumu böylemi,dar alanda kısa çalımlarla kalaye gitmeye çalışıyon,yani zor işler,nasip kısmet işi allah cc yazdıysa ayağına takılıyor buluyorsun, yazmadıysa bu yolda ömrünüde servetinide harcasan nafile,padişahın dediği gibi vermeyince mabud neylasin mahmud.selametle kalın

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 07 Mar 2016, 00:29

Selamun Aleykum
Benim burda anlatmak isteğim kişileri direk cevapla yanlış yönlendirme konusudur. Bazıları siteye gelir dikkatle okuyalım 3-5 mesaj ama hemen yorum. Yorujmlara eyvallahta ucuk olmasa. İşte böyle adamlar siteye zarar verir insanların boşa maddi manevi yorulmalarına sebebiyet verir. Bunu anlatmak istedim sahsım adına bu konuyu tasvip etmiyorum.
Bakın mesela bu taş yığını mezardır demekle
Bu taş yığını süpheli mezar olabilir benim düşüncem kelimesi arasındaki nüansı anlayabildikse ne mutlu bize hayırlı geceler. :gül :toka

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen radikal555 » 07 Mar 2016, 14:59

tolunay kardeşimi, mesele sizinle ilgili değil bu benim ---burda yeni olmakla birlikte ---diğer sitelerdede edindiğim izlenimler,sanki size cevap veriyormuşum gibi algılanmasıni, tabiidirki bir yönetici kendi yayın ilkelerini ve sitesinin kalitesini çıkarlarını koruyacaktır,hiç bir yerde sınırsız özürlük olmaz,ben inşaallah meramımı anlatmışımdır, sbırla takib ettiğiniz için. :tsk

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 09 Mar 2016, 00:08

Selamun Aleykum
Estafurullah kardeşim ben seni anladım. Sorunlu olanlar okusunki bilgi edinsin ben okumaktan yanayım. Okumadan bilgi sahibi olanı tanımıyorum.kolay gelsin selametle kardeşim. :toka

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

TAŞ FALCILIĞI,,,

Mesajgönderen anadolu » 28 Kas 2017, 23:28

Merhaba arkadaşlar.
Cinlerle alakalı olarak bir kardeşimizin paylaşımları için birşeyler yazmak paylaşmak amacı için girmiştim.lakin konu kilitlenmiş konuları dolanıp bır miktar zıhnımı meşgul etmek ıstedım kendını burada buldum.
Oncelıkle şunu belirtelim radikal kardeşimizin sorusu yada sorunu deyip geçmemek gerek.kendısı ıle aynı görüsü paylaşan arkadaşlar vardır.bu ınsanlar samimidir..
Aynı cümleyi bir kaygı yada öğrenme merakı ile değilse bir kurgu bir yanıltma amaçlı ve insanları hedeflenen bir alana yönlendirme niyeti ile sosyal medyada ortada gezen pek çok insan var.bilerek yada bilmeyerek bu kimselere hizmet edenlerde vardır.
Mezarlarda yada hazine gömü denilen şahsi saklı mallarda iz işaret yön yoktur.en azından benim saklı malımdaki yada senin saklı malı saki iz yada işaretler de yine şahsi olabileceğinden (ki böyle bir cümleyi,kesin yargı kanaat otorite görüşü,ukalalık yada çok bilmişlik olmasın diye yumuşatmak amaçlı,böyle bir işaret olsa bile,diye yazmak zorundayız)şahsi olacağından ve olduğundan ,bu işaretler olsa bile genel olmayacağından değişkenlik göstereceğinden ,bu değişkenlikse kişiye özel olduğundan genel kabul edilmez rağbet edilmez ,çünkü radikal isimli kişinin şahsi saklı sı nın iz ve nişaneleri kendisine has olduğundan onunla beraber ilanihaye yada kendisi alana kadar ona özeldir.
Bilinip öğrenilip değerlendirmesi olmaz istatistiği olmaz.tümülüs ve anıt mezarlar gibi külliyatı yapılar hariç.kaldıki konu bu mezar çeşitleri olmamasına rağmen,iz işaret yön mesafe vardır fikrini destekleyenler hemen bu örneklere tutunurlar.
Halbuki konu sıradan mezar yada şahsi gömü yada hazinedir.onlarda ise olsa olsa sahibi olan kişiye has bir nişane olur oda doğal bir nişandır ki,şahsın kendisinden başka yada haberdar ettiği kişiden başkası bilemez..en nihayetinde ise hazine görecelidir.kişi mezar açar kalkınır dillendirilmesi ise hazine buldu şeklindedir.yada Ermeni vatandaşlara ait yılı günü ayı na kadar bilinen bir olay dolayısı ile bu ülkede cereyan etmiş olan sebepleri olan,yani filmlerdeki yada efsanelerdeki hazine kavramıyla örtüşmeyen ve arkeoloji yada tarih bilimde dahi hazine vs olarak kendine yer almamış bir olgudur...
Radikal kardeşimizin verdiği örnek ise..bir topluluğa bir kavme yada bir guruba hatta bir ülkeye ait olmayan ve kült le yada kültürle alakası olmayan folklorikolmayan tamamen bilimsel ve genel kabul görmüş neredeyse tüm dünya tarafından kabul edilmiş ancak uygulanmasındaki değer yargıları yada uygulanmamasındaki cezai müeyyideleri farklı olan kitlesel uygulamalardır trafik işaretleri.
Görme engelli ler için var olan kabul edilmiş tüm çalışmalarda aynı böyledir..
Mezar (antik dönem yani mistik inanışa sahip mezarlar) ve mezar çeşitleri yada şahsi gömü hazine vb durumlar ise belirli bir bölgeden diğer bölgeye değişiklik arz eder.cografi konumlara göre değişiklik arz eder.toplumlara guruplara oba yada milletlere hatta ailelere yada tek tek şahsi kişilere kadar farklılıklar arz eder Cenk'i tamamiyle mistizm le inanışla kültle alakalıdır.
Selametle kalın.

“ARAŞTIRALIM TARTIŞALIM” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir