KABARTMA BALIK

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
EŞKİYA
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen EŞKİYA » 02 Ara 2015, 21:51

Kuru bir derenin güney batısında sağlam bir kayada kabartma balık işareti var.balığın boyu 27 cm.eni.14 cm.kuyruk uçları arası uzunluk ise 24 cm dir.önünde kapı benzeri bir yer var ama kapı değil kesinlikle.karşısında kesik bir kaya var yaklaşık on beş metrede.kesik kayanın yarım metre solunda ise işaret parmağı girecek altıdan fazla küçük oymalar var.yani kuru derenin güney batısında balık işareti tam karşısında kuzey doğusunda ise kesik kaya ve oymalar var.balığın gözü de buraya yani kesik ve oymalara bakıyor.fotoları çektikten sonra birileri işareti kırmış.uzak olduğu için gidemedik.ancak çalışma yapılmamış bir yer çobanlardan değil çalışma yapmak gezmeye bile gitmek zor.yardım ve yorumlarınızı bekler teşekkür ederim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 44 time
İletişim:

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen HayatAğacı » 03 Ara 2015, 10:22

Kardeş balık dediğiniz evet biraz benzerlik var ama insanoğlu tarafından yapılmış değil, kafa yormayın böylesi doğal oluşumlar için

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 65 time
Been thanked: 40 time

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 04 Ara 2015, 00:35

Selamun Aleykum
Kardeşim kolay gelsin ustam yorumunu yapmış.Deneyimli kişilerin yorumlarının ustune yorum olmaz ama benim fikrimi sorarsan işaretlediğim 2 yer var. 2. işaret li yere bak bakalım derim. Ama ihtimal sonra beddua etme bana. :toka

Resim

EŞKİYA
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen EŞKİYA » 09 Tem 2016, 23:28

Ustalar ağustosta nasip olursa tekrar burayı incelemeye gideceğim.yorumlarınızı bekliyorum.selamlar

EŞKİYA
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen EŞKİYA » 11 Tem 2016, 23:41

Güncel

Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen juba » 12 Tem 2016, 00:16

Tam çelişkiye düştüm diyecektim fotoğrafta el görünen yüzeyde doğal çizikleri gördüm birbirlerine benziyorlar doğal çizikler bunlar.

Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

EŞKİYA
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen EŞKİYA » 25 Tem 2016, 18:22

Ustalar günceldir.özellikle DEŞİFRE 53ustam bir de siz bakıp yorum yapar mısınız

Arkeolog kız
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 8 time

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen Arkeolog kız » 19 Eki 2016, 22:59

Önemli belirgin bjr isaret göremedim

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 6 time
Been thanked: 14 time
İletişim:

KABARTMA BALIK

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 20 Mar 2017, 01:32

Sanatkarın elinden çıkmış bir işaret değil. Definecilikte benzetme olmaz, özellikle hayvan işaretlerinde... Tıpa tıp aynı olması lazım.
Boşa emek sarf etmeni istemem.bize sordun inşaallah kalbin mutmain olur. Duanı esirgeme... Selametle kal...

YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir