Kaya mezari ucgen oyma kanal yardim

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
Kullanıcı avatarı
anaxagoras
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 7 time
Been thanked: 2 time

Mesajgönderen anaxagoras » 18 Şub 2017, 13:45

Cumleten selamun Aleykum ustadlar. Fotograflarda cizdigim yerde ucgen derinligi yuksekligi bir sigara paket I sigacak sekilde kirilmis ucgen / delta var. bu kaya hafif yamac ustunde 20 metre ustundeki Cok daha buyuk bir ana kayada 10-15 arasi irili ufakli kanalli kanalsiz yuvarlak oyma lar mevcut ustunde Birde bizim kayamiza bakan Ayak izi mevcut. Diger fotofraflar goruldugu uzere iki adet traslanmis kaya arasina ust uste konmus duz bloklar mevcut ve yapistirilmis. Kayalarin altina dogru dolgu toprak cikmakta. Alta dogru topragi bosaltip Hareket etmek mi dogru olur yada araya konan dolgu kayalarimi kirmak ustadlar. Simdiden yardim lar icin Allah razi olsun.

Resim
Resim
Resim

dendiy
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 time

Mesajgönderen dendiy » 18 Şub 2017, 16:05

Als kardeş..ben orada gözlemlediğim kadarıyla balık işareti ve üst noktada bir adet kare oyma görmekteyim benim fikrim
dilerim ki urası kaya mezarıdır iki kesim taşın arası blok taşlar dikkalice temizlenmeli sonuca varmalı aşa inersen çökme meydana gelebilir
bu tattirde blok taşları bitimine kadar kırarsanız rahat çalışma imkanı sağlarsınız`boşluk varsa kaya mezarıda vardır kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Rekancan
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Been thanked: 1 time

Mesajgönderen Rekancan » 18 Şub 2017, 17:28

Aleyküm selam kardeş. Öncelikle traşlanmış olarak tabir ettiğin yerde işçilik varmı? Ben göremedim. 20 metre yukarısında 10-15 tane yuvarlak oyma var, bu yönü gösteren ayak izi var demişsiniz onların görselini paylaşmanız mümkünmü. Bu ana kaya üzerinde herhangi bir işaret vs varmıydı ? Yoksa sadece his üzerinemi hareket ettiniz. Şu an çalışma yapılan alandan pek ümidim yok açıkcası ama diğer bölgenin fotolarını paylaşırsanız ustalarda yorumlarını yapacaktır. ALLAH kolaylık versin ALLAH a emanet olun.

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

Kullanıcı avatarı
anaxagoras
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 7 time
Been thanked: 2 time

Mesajgönderen anaxagoras » 19 Şub 2017, 17:19

Dendiy ve Rekancan ustad tesekkurler. Rekancan Ustad asagida bir fotograf paylastim ve ustune notlar ekledim. Ana kaya ustundeki ucgen delta isaret ve burc la acilmis su kanalina gore isleme basladik. Sagolsun bazi arkadaslar isareti kirip mahvetti. :( ilk postta 2. fotografta traslanmis dedigim yuzeyler dum duz bir tas isciligi bariz mevcut. 3. fotografta gosterdigim yer kirilmadan once et kalinligi 15-20 cm blok kesme taslarin ust uste konulup sikistirilmasi neticesi ile olusmus idi isleme baslamadan once bu kayalarin yuzeyindede actigimizda 3 tane tuvarlak oyma ayrietten mevcut idi. tabi kirildikca sekilleri ortadan kalkti. yukarida oymalar mevcut dedigim alan bulundugumuz bolgede bir kac noktada daha mevcut olup Sunak alani olarak bilmekteyiz. Hafta ici oraninda fotograflarini cekip yollarim. Traslanmis iki kayanin arasi tam olarak DOGU ya yonlu. asagida 2. fotografta bolgede daga once acilan baska bir zemin alti kaya mezari mevcut. Merak ettigim konu bizim traslanmis kaya olarak soyledigimiz yon mezarin kapiya dogru yan duvarlari olabilirmi? Simdiden Allah razi olsun.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Rekancan
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Been thanked: 1 time

Mesajgönderen Rekancan » 20 Şub 2017, 10:32

İlk fotoda yapılan deformasyon gerçekten gereksiz. Çok nadir işarette emanet olur. Ben yine diğer oymaları görme taraftarıyım. Sizin yaşadığınız şeyleri bende tecrübe ettim ama hepsi boş çıktı. İkinci foto yeraltı kaya mezar zaten daha önce talan edilmiş. Büyük ihtimalle etrafında benzer mezarlar vardır. Benim tavsiyem. Mezarın üstünde bulunan çalıları temizleyin ve isaretleme sistemine göre hareket edin. Aslında elinizde çok iyi bir örnek var örnekten yola çıkarak hareket etmenizde fayda var. Herkes böyle şanslı olmaz. Büyük ihtimalle kanallı yuvarlak oyma göreceksiniz. Aradaki mesafe nasıl belirlenmiş bunları tespit ederseniz üç aşağı beş yukarı sistemi çözmeye başlarsınız.

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

KoRsAN_52
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 13 time
İletişim:

Mesajgönderen KoRsAN_52 » 27 Şub 2017, 13:23

Aynı işaret bende de var oyma üçgen ve hemen yanında 5:mt kanal

sigaratör
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sigaratör » 27 Şub 2017, 22:49

boş uğraşma derim ama genede kendin bilirsin için de kalmasın

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 6 time
Been thanked: 18 time
İletişim:

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 13 Mar 2017, 15:59

Bir yerde mezar tek olmaz, açılmışından örnek alarak yanında başka mezar aramalısın. Mıcırlı alana yoğunlaşmanı öneririm.

YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

KoRsAN_52
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 13 time
İletişim:

Mesajgönderen KoRsAN_52 » 11 Nis 2017, 14:35

deşifre ustam kanallar ne amaç için yapılır kullanılır mezarlar da ?

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 5 misafir