Güneş işareti etrafında haç - gamalı haç ve oklar

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
Kullanıcı avatarı
Grafiwolf
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
İletişim:

Mesajgönderen Grafiwolf » 28 Nis 2014, 09:37

Arkadaşlar oldukça büyük bir kaya üzerinde oyulmuş (Kısmen harap edilmiş) bir güneş işareti var, İşaret bozulmadan önce biliyoruz ki kırmızı ile çizdiğimiz şekilde idi işaretler.
Şimdi işaretten yola çıkarak üstadlarımızın yorum yapmaktan kaçındıklarını bilsemde yine de bunu sormak ve sizinle paylaşmak istedim.

İşaret dere içerisinde yaklaşık 20 metre genişlik 10 metre yükseklikteki bir kayanın üzerine işlenmiş. Kayanın sağında solunda çokça çalışma yapılmış onların fotoğraflarıda var. etrafta gözümüze takılan birkaç yerin fotoğrafıda paylaşıyorum.

Resim
Resim
Resim
http://imgur.com/siEDiaL,JAQ2Wpm,MWPEzCF,4J9q3lR#0
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Grafiwolf
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
İletişim:

Re: Güneş işareti etrafında haç - gamalı haç ve oklar

Mesajgönderen Grafiwolf » 28 Nis 2014, 13:46

Bu bölgede önce hititler sonrasında ise romalılar yaşamış olmasından yola çıkarak ; Haç işaretlerinin güneş oymasından sonra yapılmış olma ihtimali olabilir mi ?
Kaya bir derenin içerisinde ve saat 11-12 ye kadar güneş görmüyor. sol alttaki küçük ok doğuyu işaret ediyor.
2. resimde bir gamalı haç var biraz daha üstte oyulmuş.

yalnızçam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen yalnızçam » 07 May 2017, 19:25

Aekadaşım 2014 yılında gönderdiğin mesajı yeni okudum ara vermiştim. Senin işaretlerinle ciddi olarak ilgileniyorum ve bende bilgisi var sende hala ilgileniyorsan beni ara Doğan Bingöl emekli öğretmen 05549295344

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 45 time
İletişim:

Mesajgönderen HayatAğacı » 16 May 2017, 11:18

mezarla alakalı bir durumu yok, arazi resimlerinizde de mezarı veya yaşam izini andıracak bir emare yok.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir