Merdiven ve kare oymalar

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
blackhawk16
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 4 time

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen blackhawk16 » 06 Kas 2017, 18:27

Ana kaya üzerinde (ben merdivene benzetiyorum) yapılmış bu işaret ve hemen karşı kayada yaklaşık 2 metre civarı iki adet kare oyma var. Buradaki işaret merdiven midir ve ne anlama geliyor. Başka işaret aramalimiyim. değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Resim

Resim
Üst tarafta okla işaretli olan üçgen kayada da kare oynarlar var.
Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 time
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen HayatAğacı » 08 Kas 2017, 17:27

sembol veya mezar işareti olarak yapılmışa benzemiyor, kare oyma dediklerin ise hepten kafa yormaya değmeyecek birşey...

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

blackhawk16
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen blackhawk16 » 09 Kas 2017, 14:28

Sağolun hocam ama buradaki merdiven dediğim küçük büyük bir şey değil merdiven in üzerine çıkınca karsi tarafinda yaklaşık 5 metre uzakta bir kayalık daha var ve bu kaya nin birinde 80 cm uzunluğunda bir kanal var kare oyma nin büyük olanın içinde de küçük bir kare oyma daha var yani şimdi bunlara kafa yorma derseniz bende yormayacagim tesekkürler

Kanal olan kaya

Resim

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen HayatAğacı » 10 Kas 2017, 17:48

bu son iki resimi az daha geriden görelim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

blackhawk16
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen blackhawk16 » 10 Kas 2017, 23:13

Bu foto is görür mü bilmem ancak uzaktan bu var baska yok hocam

Resim

Bu var

Resim

Daha sonra gidip kaya nin sağ üst tarafina dikkat ederseniz kırık ben kırdım acaba diye vurdukça toz şeklinde döküldü bir anlam vermedim çünkü bir türlü parça kopmuyordu bir daha gitmedim ama kaya nin kenarları sanki sivama gibi geldi diye kirmistim. Yorumlarınız benim için çok değerli inşaallah. Yorumlarınız için teşekkürler.

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen HayatAğacı » 11 Kas 2017, 16:36

kaya kesim izi, mezar veya sembolle alakalı bir durum gözükmüyor, resimlere göre kafa yoracak bir durum yok.

blackhawk16
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen blackhawk16 » 11 Kas 2017, 23:03

Teşekkürler hocam saolun yoksa biz daha çok gelir giderdik oraya Allah 'a emanet olun

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen anadolu » 12 Kas 2017, 11:27

Resımlerınız kısıtlı belkıde engebelı arazı nedenıyledır.oyle bıle olsa yersiniz araştırmağa değer.
İsteye her zaman gırmıyorum.hatta suan ıtıbarı ıle uzun zamandır gırmıyorum.lakın acılan her konuya bakmaktayım.
uzun zamandır acılan bır kaç dıkkat çeken konulardan bır tanesı dur bana göre.bu nedenle isteye gırıp sızı ıkaz etmek paylaşmak ıstedım.
Kare oymanız merdıvenınız var ılık gonderdıgınız fotolarda.yuvarlak oymanız her ne kadar yok ısede.
Kare oymanız yatay ve dersin yanı bır nevı zıvana ıhtımalı daha yüksek.boyle olunca yukarı zemın her ne kadar görünmeselermiş ınsanın aklına ılık sunak alanı gelmekte lakın tam kayanın sınırında devamı olmayan merdıvenınız tüm soru ışaretlerının cevabını vermekte.sunak alanlarının merdıvenlerı kullanımla alakalıdır.bu ıkı basamak ıse tamamen mıstızm le sembolle alakalıdırkı bu ancak mezar yada kutsal (yanı Tanrı ıle alakalı) alan ıle alakalıdır.gercı oda bır nevı ayın alanı ıle alakalı lakın mezar tüm ıhtımallerden daha ağır bır seçenek.bu sekılde bır sıralama ıle araştırmanızı yapın.
Taş kestim ıcın de bır kaç kelıme etmek gerektirse eğer,taş kesım arkeolojı ve antık dönem kultlerının dolayısı ılede bızlerın olmasa olmazıdır.taş kesım ız ve atıkları genelde üvey evlat yada tali ikincıl hatta hiç alaka ilği görmemesi ile sorunu ne yazılı hala aşabilmış degılız,.bu taş kesim iz emareleri hak ettiği değeri görmemesi aslında bizlerin aradıklarımıza hak ettiği değeri vermeyişimizle alakalı.siz taş kesimlere gereken ilğiyi göstermeseniz kaybeden olursunuz.o bizleri gizli olana götüren ışıklı bır yol gibidir .
Neden taş kesimi yapılmış ne ıçin kullanılmış gibi soruların cevabını bulmamız onları görüp muhatap almamızla başlar.sonra dikkatli gözlemler ve araştırmalar devreye girer.sonra sı ıse olumlu yada olumsuz soruların cevabına bır parçada olsa cevap bulup çıkarmak rahatlığı ve edınılmış bılgı kazanılmış tecrube belkıde Mutlu hayatlar kım bılebılır.
Selametle kalın.

blackhawk16
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen blackhawk16 » 13 Kas 2017, 17:31

Hocam yorumunuz için çok sağolun. Yalnız bir kaç sorum olacak cavaplarsaniz çok sevinirim. Son resmi (yeni gonderdigim resim degil) vaktiniz olurda yakından incelerseniz kaya nin dört tarafında çatlak var. Bende en çok belirgin olan sağ tarafını biraz kırdım. Çatlak olan kaya diğer kayadan ayrı bir vaziyette. Çatlak içeriye doğru gitmekte. Birde kirarken toz gibi dökülüyor. Şimdi eski insanlar horasan harcıni kaya ile ayni içerikte yaparak gizleyebilir mi? Bu kadar dogala benzetebilirler mi? Çünkü burasi doğala çok benziyor. Bu çatlak olan kaya kanal olan kayanin hemen yanındaki kaya. Buradan çok suphelenmistim. Acaba buradan bir giriş olabilir mi ? Çünkü bu bölge tepeden aşağı inerken bir balkon şeklinde kare oyma ların olduğu kayalık vede kanalın olduğu kaya var baska büyük kaya yakınlarında yok. Biraz aşağısında ve yukarisinde var. Balkon dediğim yerde 150 m2 bir alan ve düz bir yer. Diğer taraflar hep yokuş . En Son yüklediğim resim biraz geniş açılı diye yükledim. Yapacağıniz yorumlar için şimdiden sağolun. Teşekkürler.

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Kas 2017, 16:42

onları gördüm olağan çatlamalar, yinede hevesim gitsin dersen yarım metrelik murç salla :gül

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Merdiven ve kare oymalar

Mesajgönderen anadolu » 28 Kas 2017, 22:52

Kardeş hayat ağacı bır yerde yorum yapmıştı sıze o yarıklar için,aynı kanaatteyim.
Kesim için hazırlanan kanallar olabilir.once Murçlarla ız yapılır kesım için, bu izler yeterli olmazlarsa kanal şeklinde derinleştirilir hepsi bu.boşa kendinizi yormayın.burası için bol gözlemleme yapın.selametle.

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Tbot ve 13 misafir