Yeni bulunan yazıt anlamı nedir acaba ..

örnek olabilecek resimli çözülmüş define işaretlerini bu başlıga ekleyebilirsiniz
Abidink
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Abidink » 23 Eki 2017, 14:35

Resim

Selam ve dua ile ..
Rahatsız ediyorum kusura bakmayın.. bunun ne olduğunu çözemedim arkadaşlar yeni bulundu.. kervanlar için geçiş güzergahımı yoksa sütun ayağımı bilemedim çeviri işinde de uzman değilim etrafında pek bişi yok .. cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Büyük ihtimal konuyu yanlış yere açtım kusura bakmayın.. yeni fark ettim .

Abidink
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Abidink » 25 Eki 2017, 17:31

Bilgi için teşekkürler burası düzceden azcık uzak .. olma ihtimali var ama yazıyı merak ettim ne diyo acaba..

Abidink
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Abidink » 11 Kas 2017, 22:25

güncel... Kimseden cevap gelmemiş daha..cevap verirseniz memnun olurum.. çevirebilen yada ne olduğunu anlayan biri varsa..

kahraman46
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 2 time

Mesajgönderen kahraman46 » 13 Kas 2017, 12:17

Mil taşı yani kilometre taşı günümüz tabelası gibi şu bölgeye su kadar var gibi anlamı bu benim fikri

elbistanlı

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 57 time
İletişim:

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Kas 2017, 16:46

orada yapı kalıntısı yokmu, veya küp kırıkları filan, yere vurunca güm güm boşluk sesi gelir gibi ses varmı yüzey araştırması yaptınızmı, geniş açılı resimler varmı, ona göre ne olacağı hakkında yorum yapalım.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“ÇÖZÜLMÜŞ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir