Buyuk Buyuk Dedem Eskiyaymis

Eşkiyalar Hakkında Aranan Yerler ve Bilgilerin Paylaşıldığı Bölüm
Merakli00
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Merakli00 » 16 Oca 2016, 14:48

Değerli dostlarim bir önceki yardim konuma desteğiniz olamadığı için üzüldüm olsun caniniz sağolsun olsaydı eğer yardim edeceginizi biliyorum.
Simdi gelelim bu konuya nasıl tarif edeceğim bilmiyorum şöyle bi deneyeyim Dedemin annesinin dedesi ve annesinin babası yani dedemin dedesi bildiğimiz bu iki kuşak daha eskileri hakkında bilgi yok eskiyalarmis atlı guruplar falan dağlarda gezer yol keserlermis bir sure eve donmezlermis memlekete gittiğimiz her zaman bütün akrabalar toplanınca mutlaka bu konu açılırdı konuşulurdu dedemin annesi de oldukça dert yanardi hatirladiklarini yaşlılığın zorluguyla anlatmaya çalışırdı çok soygun yaparlardı derdi. Peki ebe neyapardi soygunlari derdik yiyecek getirirse yerdik para mara olursa saklardı derdi. Oldukcada fazla arazileri varmis. Yaşadığı evin yerini biliyoruz yıllar önce yakmışlar evi arazisi şuan ekiliyor büyük büyük dedem bu malları sakladiysa nereye gommustur. Bunu biz nereden bilelim diyebilirsiniz ama benim hicbirfikrim yok bu konuda sizlerden biri en azından şöyle yapmıştır derse ona uygun pozisyon ararim civarda.
Teşekkürler..

MaviGolge
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen MaviGolge » 07 Şub 2016, 22:41

Şimdi kardeş yaşadığı evin bahcesuyle vs o alana bakilmali bence temeli duruyorsa en azindan oralari bi gez empati kur sen dedenin dedesi olsaydin evin orasi olsaydi nereye saklardin ve ninene biraz dahadetay ablatmasini iste

HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR

Uzman12
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 1 time

Mesajgönderen Uzman12 » 18 May 2017, 23:16

selamlar,

arazide yapı varmı sağlammı degilse harebeyse temel duvarlarına bakmanı tavsıye ederim, su kuyusu varmı varsa kuyu içi incelenmeli, eski agaç varmı ?
varsa agaça çakılı çivi aranmalı eger çivi iki taneyse bir başka agaç aranmalı ,arazide engebe veya mucur yığını gibi bişeyler varmı yani anlıycağın ilginç bir soru sormuşsun arazı hakkında bilgi vermen lazım.
tsk..

SÖYLEYEN BİLMEZ,BİLEN SÖYLEMEZ

“EŞKİYA BELGELERİ VE ARANAN YERLER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir