yeni resimler sayın ustam...

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

yeni resimler sayın ustam...

Mesajgönderen Burıal » 03 May 2010, 11:22

S.a ustalarım değerli yorumlarınızı bekliyorum çok foto gelmedi elime sadece bunlar mevcut, Son 3 resim farklı bölgenden Saygılar..

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Fayda sağlamayan bilgi, harcanmayan, hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.(Hadis)
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: yeni resimler sayın ustam...

Mesajgönderen ramses » 03 May 2010, 11:37

ilk bakılacak olan yer sarı ile işaretlediğim yerdir.mezarların su almasını önleyen kanallar yapılır.mavi ile işaretlediğim yer yakın görüntüsü varmıdır :?: birde resimlerin çok yakın çekilmiş,uzak görüntüsü varsa eklermisiniz kardeş :?:

Resim
Kullanıcı avatarı
ramses
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Burıal » 03 May 2010, 12:04

ramses ustam belirttiğim gibi resimlerimiz sadece bunlar ben gitmedim bölgeye resimleri geldi fazla detaylı çekilmemiş malesef bunlarda birşey çıkarmamız lazım, Dediğiniz yeri inceleme yapılıcaktır, mavi işaretle almış olduğunu yeri üçgen olarak ben görüyorum yakınlaştırınca
son 3 resim bana haç resmi olarak gönderdiler fakat ben haç resmini göremedim:) sizce nedir?
Fayda sağlamayan bilgi, harcanmayan, hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.(Hadis)
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Diriliş » 03 May 2010, 12:15

taş kesim izleri bunlar,boşa emek vermemenizi isterim.
Kullanıcı avatarı
Diriliş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Burıal » 03 May 2010, 12:34

Diriliş ustam iyi inceleyin taş kesim izleri olamaması lazım:) Son 3 resim hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen CaLDeRoN » 03 May 2010, 12:35

Resimler Mükemmel işçilikleri muazzam, daie içine alınmış resimde hac var diye gönderildi ama biz göremedik burialle yardımlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz ustalar saygılarımla
''Kıyıyı gözden kaybetmeyi göze alamayan insan, Yeni okyanuslar keşfedemez''
Kullanıcı avatarı
CaLDeRoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen ramses » 03 May 2010, 12:42

sizlerin yapacak olduğu biraz uzaktan çekilmiş fotolarını göndermenizdir.fotolar eksik olduğu için net bişey diyemiyoruz kardeş :tsk
Kullanıcı avatarı
ramses
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 03 May 2010, 13:00

Resimlerin daha geriden fotoları lazım... tüm resimler yakından çekilmiş, detaylı resimler gelene kadar, kesin bir yorum yapmak biraz mümkün görünmüyor ama var olan resimlerinizden, kanal ve üçgenler mezar için yapılan sembol ve düzeneklerdendir.... kanal suyun mezara akmaması için yapılır.... kaya mezar, musait ise zemini zemin altı kaya mezar vaya yine zemin altı küp mezar için yapılan bir düzenek olacağını zannediyorum....eğer üçgen işaretleri kanal olan bölgede ise mezar dememiz kesinleşir ve büyük ihtimal kadın mezarı sıfır noktasından başlayıp 100 metreye kadar en uygun coğrafi yapısı nere ise oraya yaparlar..... yüksek ihtimal 10-30 metrelerden çıkar... kayaların traşlanan (düzlenen) yerleri kontrol edilmelidir, işaretlerdeki kayaların toprakla birleştiği yerler kontrol edilmelidir....

son fotolarındaki daire içerisinde bir takım işaretler var ama ben tam çıkartamadım...üzerine su döküp tekrar fotolansaydı netleşirdi....

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen Burıal » 04 May 2010, 13:26

Deşifre ustam sizdende resimler hakkında yorum alabilirmiyiz daha önceki resimler ile aynı bölgede farklı yerlerde
son 3 resim diğerlerinden farklı yerdedir
:tsk
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 04 May 2010, 13:46

bir iki soru soru sorayım ondan sonra net cevap verelim inşaallah
Resim

Resim
bu iki resimdeki aynı kanalmı yoksa ayrımı :?:
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 04 May 2010, 13:50

son iki resim,ayrı bölge dediğiniz yerde mutlaka ikinci veya üçüncü işareti bulun tekrar sitemize yönelin...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen Burıal » 04 May 2010, 16:36

deşifre ustam kanallar ayrı ayrıdır yorumunuzu bekliyorum üçgen içinde tabi :tsk
son 2 resimler isede bölgeye intikal ettiğim zaman detaylı şekilde araştırma yapıcam diğer işaretleri bulmak için kalmışsa şayet, peki resmin neyi temsil ettiğini düşünebiliriz ustam yani ne amaçla yapılmış olabilir düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim ?
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 04 May 2010, 16:44

üçgenle ilgili hayatağacı ustamız detaylı bilgiyi vermiş,ben tekrardan yazma gereği duymadım.
kanala sıra gelince...kanallar,mezara su girmesini önlemek için yapılmış oluyor.üçgenin yanındaysa mezarın varlığını kesinleştirir.altdaki linki incelerseniz bana hak verirsiniz.

define-isaretleri-resimli/acilmamis-mezarlar-t727.html
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen Burıal » 04 May 2010, 16:50

örnekleriniz çok besleyici ustam elinize sağlık bu saatden sonra çalışmalarımızla çıkarız karşınıza inş..
saygılarmla...
Kullanıcı avatarı
Burıal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen BURAKBEY » 04 May 2010, 21:55

s.a ustam

kanalın bitişini kontrol etmenizi tavsiye ederim ve orada haç vardı galiba.. resimlerini uzaktan fotolarsanız yardımcı oluruz... saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
BURAKBEY
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen melih_82 » 12 Ara 2010, 14:31

yukardaki işaretleri yollayan kardeşim benim yorumum bu işaretler dere kenarında sıralı düz kayalarda kaya mezarı aramandır.
Kullanıcı avatarı
melih_82
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 12 Ara 2010, 15:01

melih_82 yazdı:yukardaki işaretleri yollayan kardeşim benim yorumum bu işaretler dere kenarında sıralı düz kayalarda kaya mezarı aramandır.

bilemedin melih kardeş
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

slm bunal

Mesajgönderen ada0133 » 14 Kas 2012, 01:58

yukardaki kaya olukları büyük ihtimalle yamaçda 40 m altında yol var sanırım burada büyük ihtimal güneye doğuya bakıyor yani güneşin doğdugu tarafa resimleri tam inceleyemedim ama kaya mezarını ve yakınıdada magara oldugunu gösteriyor saygılarımla
Kullanıcı avatarı
ada0133
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

slm bunal

Mesajgönderen ada0133 » 14 Kas 2012, 02:03

gönderdigin ikinci resimlerde tepe nin zirvesinde bi yerde sanırım bu resimda ğüneşin doğdugu yere bakıyor sanırım burda 5 metre etrafını iyi tara büyük kaya yıgmaları olacak lahit mezarı işareti ama mezar yeminlidir tek gitme yanında derin hocalarla gitmeni tavsiye ederim saygılar
Kullanıcı avatarı
ada0133
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: slm bunal

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 14 Kas 2012, 06:56

ada0133 yazdı:gönderdigin ikinci resimlerde tepe nin zirvesinde bi yerde sanırım bu resimda ğüneşin doğdugu yere bakıyor sanırım burda 5 metre etrafını iyi tara büyük kaya yıgmaları olacak lahit mezarı işareti ama mezar yeminlidir tek gitme yanında derin hocalarla gitmeni tavsiye ederim saygılar

:lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 14 Kas 2012, 10:16

D E Ş İ F R E 53 yazdı:
ada0133 yazdı:gönderdigin ikinci resimlerde tepe nin zirvesinde bi yerde sanırım bu resimda ğüneşin doğdugu yere bakıyor sanırım burda 5 metre etrafını iyi tara büyük kaya yıgmaları olacak lahit mezarı işareti ama mezar yeminlidir tek gitme yanında derin hocalarla gitmeni tavsiye ederim saygılar

:dede :komik :dede :komik klasik kaya falcılığı
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen beşer » 14 Kas 2012, 20:28

HayatAğacı yazdı:
D E Ş İ F R E 53 yazdı:

:dede :komik :dede :komik klasik kaya falcılığı
Bu yolda kalbi temiz olan ortaklar kazanır
Lütfen kaçak kazıdan uzak duralım fi emanillah
Kullanıcı avatarı
beşer
Definelerim Piri
Definelerim Piri

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme